Відбулись тренінги ефективного консультування з питань вакцинації проти поліомієліту

Міністерством охорони здоров’я України спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) проведено тренінги для медичних працівників з ефективного консультування з питань вакцинації проти поліомієліту

Міністерством охорони здоров’я України спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) проведено тренінги для медичних працівників з ефективного консультування з питань вакцинації проти поліомієліту.

У тренінгах брали участь заступники директорів департаментів (начальників управлінь), які відповідають за питання охорони материнства і дитинства, головні позаштатні спеціалісти департаментів (управлінь) охорони здоров`я з педіатрії, дитячої імунології, епідеміології, а також представники Державної санітарно-епідеміологічної служби з усіх регіонів України.

Міністерство охорони здоров’я України отримало від міжнародного дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в якості гуманітарної допомоги 1,1 млн доз інактивованої вакцини проти поліомієліту(ІПВ) та 3,7 млн доз вакцини проти поліомієліту оральної, живої (ОПВ) виробництва Санофі Пастер, Франція. З цього приводу під час тренінгу було наголошено на важливості ефективного використання наданої вакцини для проведення як планових щеплень дітям, так і тим, що не отримали вакцинацію у попередні роки. Рівень охоплення щепленнями дітей проти поліомієліту є критично низьким у всіх регіонах України.

Учасники обговорили питання актуальності та поширеності поліомієліту у світі, стратегічний план ліквідації поліомієліту у світі та підтримання статусу України як країни вільної від поліомієліту. Детально розглянули особливості оральної та інактивованої вакцини, техніку введення вакцини, порядок її зберігання з дотриманням «холодового ланцюга», а також ефективного консультування батьків, медичних працівників, представників медіа та громадськості з питань вакцинації.

Здобуті знання дадуть можливість фахово, своєчасно та на усіх рівнях вжити необхідних заходів, пов’язаних з проведенням вакцинації проти поліомієліту в Україні, а також використати отриманий досвід в питаннях імунопрофілактики в подальшому.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128926

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді