5 місяців роботи Програми медгарантій у цифрах

Програма медичних гарантій працює у повному обсязі вже 5 місяців. З 1 квітня 2020-го на нову систему фінансування перейшли заклади вторинки і третинки. До цього з липня 2018-го за новою системою працювали заклади первинки

Внутрішній аудит у ЗОЗ: як організувати і розробити документи

На сьогодні НСЗУ має укладені договори з понад 3000 надавачів медичних послуг населенню (табл.).

Вид медичної допомогиКількість законтрактованих надавачів
УсьогоПриватніФОП
Первинна1643198351
Екстрена25--
Спеціалізована1657584

НСЗУ виплатила цим закладам за надання послуг за Програмою медичних гарантій у січні—серпні 38 млрд грн. Окрім того, НСЗУ виплатила 3,5 млрд грн медичним закладам, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, або з підозрою на нього.

Для надання допомоги коронавірусним хворим НСЗУ на сьогодні законтрактувала:

  • 25 центрів екстреної медичної допомоги
  • 260 закладів, які надають стаціонарну допомогу
  • 935 закладів, в яких працюють мобільні бригади

153 заклади, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації, повністю отримали виплати за квітень.

5 місяців роботи Програми медгарантій у цифрах

На сьогодні 30 млн 400 тис. українців уклали декларації з лікарями первинки та отримують медичну допомогу від свого лікаря, а держава оплачує за послуги саме тому медзакладу, в якому працює обраний пацієнтом лікар.

Що стосується надання спеціалізованої допомоги, то у квітні—липні отримали медичну допомогу або пройшли обстеження за пріоритетними послугами понад 225 тис. пацієнтів. У Програмі медгарантій цього року визначено п’ять пріоритетних медичних послуг: лікування гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда, допомога при пологах та в складних неонатальних випадках, інструментальні обстеження для ранньої діагностики онкозахворювань.

На сьогодні НСЗУ виплатила медзакладам за надання пріоритетних послуг 2 млрд грн.

До Програми медгарантій також входить програма реімбурсації «Доступні ліки». Відповідно до неї за рецептом лікаря пацієнти можуть безплатно або з незначною доплатою отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Нещодавно оновлений перелік «Доступних ліків» містить 264 таких лікарських засоби, 85 з них є повністю безоплатними. Отримати ліки пацієнти можуть у понад 8,5 тис. аптек по всій країні. Програмою реімбурсації користуються 2,3 млн пацієнтів. З початку року НСЗУ виплатила аптекам за надані пацієнтам «Доступні ліки» понад 600 млн грн.

За матеріалами НСЗУ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді