В Україні впровадять програму лікування гепатиту С із застосуванням софосбувіра

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

За ініціативи МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» 9 вересня у Києві відбувся «Форум з питань вірусного гепатиту С», в рамках якого була представлена Програма лікування вірусного гепатиту С для представників груп ризику в Україні із застосуванням противірусного препарату прямої дії софосбувір

В Україні з вересня впровадять Програму лікування вірусного гепатиту С із застосуванням препарату європейського рівня.

У повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров’я зазначається, що 9 вересня у Києві за ініціативи міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» відбувся «Форум з питань вірусного гепатиту С», в рамках якого була представлена Програма лікування вірусного гепатиту С для представників груп ризику в Україні із застосуванням противірусного препарату прямої дії софосбувір.

За словами директора державної установи «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» професора Наталії НІЗОВОЇ, Україна має одне з найбільших навантажень вірусної інфекції гепатиту С в регіоні Східної Європи та Центральної Азії. Тому важливими і терміновими питаннями є: розбудова системи організації надання допомоги та розширення доступу до лікування пацієнтів з найбільш вразливих груп; забезпечення ефективної профілактики, вчасної діагностики та забезпечення стійкої стратегії протидії захворюванню на національному рівні.

Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я понад 2 млрд. осіб у світі інфіковані або перехворіли вірусними гепатитами різної етіології. Щорічно 2-3 мільйони осіб інфікуються та близько 120-170 мільйонів осіб хронічно інфіковані вірусом гепатиту С. Україна належить до країн із середньою розповсюдженістю гепатиту С: інфіковано близько 3% громадян, що складає приблизно 1 млн. 170 тис осіб. Однак, за результатами моніторингу груп ризику інфікування вірусом гепатиту С серед них значно перевищує середньосвітові показники та сягає 40-60%.

Програма  спрямована на забезпечення представників груп підвищеного ризику доступом до лікування вірусного гепатиту С із застосуванням противірусного препарату прямої дії софосбувір, який призводить до регресу фіброзу печінки і надає можливість уникнути печінкової недостатності.

Ефективність нової моделі надання медико-соціального супроводу лікування гепатиту С буде оцінена Міжнародним Комітетом по реалізації проекту та Національним наглядовим комітетом.

Пілотний проект буде реалізовано у 8 лікувальних закладах Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Миколаївської, Полтавської, Харківської областей та міста Києва. Нагляд за пацієнтами в кожному з регіонів буде здійснювати команда з лікаря, медичної сестри та соціального працівника. Проект стартує у вересні 2015 року та триватиме до жовтня 2016.

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
106470

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді