Увага! У столиці епідемія гепатиту А

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

У вас підвищилася температура? Спостерігається ломога в тілі, слабкість, а сеча помітно потемніла? Будьте обережними, адже у столиці епідемія гепатиту А: рівень захворюваності є найвищим за останні 8 років

Головний санітарний лікар м. Києва Олег РУБАН повідомив, що у 2015 році у столиці зафіксовані найвищі за 8 років показники захворюваності на вірусний гепатит А. З початку року зареєстровано 367 випадків захворювань, проти 263 за аналогічний період 2014 року.

Серед дітей до 17 років показник захворюваності порівняно з 2014 роком зріс більш ніж у півтора рази.

Захворюваність вірусним гепатитом А зросла серед дітей різних вікових груп:

  • 1-4 роки — з 5 до 10 випадків;
  • 5-9 років —- з 15 до 27 випадків;
  • 10-14 років — з 13 до 23 випадків.

Найбільше випадків інфікування вірусом спостерігається серед школярів та дітей, що відвідують дитячі дошкільні заклади у Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах Києва. Тут середні міські показники перевищено на 48%, 22% та 36% відповідно.

Але фахівці Держсанепідслужби пояснюють, що у багаторічній динаміці захворюваність на гепатит А характеризується циклічними коливаннями, тож нинішня ситуація є цілком закономірною.

У жовтні у Дніпровському районі Києва зареєстровано два групові захворювання на вірусний гепатит А: дітей старшої групи дошкільного навчального закладу № 672 та серед учнів середньої загальноосвітньої школи № 11.

В останньому випадку спалах, можливо, був пов’язаний з аварією водогону в сусідньому зі школою будинку,тому що у 95% випадків інфекція потрапляє в організм людини:

  • через брудні руки;
  • воду, забруднену фекаліями;
  • забруднені харчові продукти, які не пройшли термічного оброблення;
  • ягоди, фрукти та овочі, вимиті у воді, що містить віруси.

Щоб уникнути загострення ситуації та мінімізувати ризики захворюваності дотримуйтесь простих правил:

  • використовуйте для пиття та миття посуду лише кип'ячену воду (воду потрібно кип'ятити не менше 10 хв., дати відстоятися);
  • не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;
  • перед споживанням овочів, фруктів та ягід добре промийте їх питною водою, для дітей потрібно ще й помити у кип'ятку);
  • обов'язково мийте руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.

Нагадуємо, що симптомами хвороби є підвищення температури тіла до 38,5 °С, ломога, слабкість, погіршення апетиту, нудота, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю чи пива). Можливе свербіння шкіри.

У разі наявності зазначених симптомів потрібно одразу звернутися за медичною допомогою.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
104596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді