МОЗ пропонує внести зміни до порядку акредитації медичних закладів

Міністерство охорони здоров’я України пропонує проводити першу акредитацію медичного закладу не пізніше 1 року від початку провадження діяльності.

Це передбачено проектом постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. № 765», оприлюдненим для громадського обговорення на офіційному порталі МОЗу.

Зазначимо, що відповідно до чинної постанови КМУ «Про затвердження Порядку акредитації закладу охорони здоров'я» від 15.07.1997 № 765 на сьогодні перша акредитація медичного закладу проводиться через два роки від початку провадження діяльності.

Крім того, проект передбачає скорочення строків розгляду акредитаційною комісією поданих документів — з двох місяців до 15 днів.

Акредитація другої категорії присвоюватиметься на 2 роки, першої — на 3 роки, вищої — на 5 років.

Також проектом постанови пропонується розширити перелік підстав для проведення позачергової акредитації і скоротити перелік обов’язкових документів, які потрібно додати до заяви на проведення акредитації медичного закладу.

Порівняльна таблиця до проекту постанови

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливо небезпечні інфекції: стандарти дій медичного персоналу

Отримати додаткові бали під час акредитації закладу головній медичній сестрі допоможе належним чином підготовлений план дій у разі виявлення пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями. Розробити всю необхідну документацію за темою удвічі легше, скориставшись прикладом
67067

Акредитація: використання ліків

Процеси використання ліків під час акредитації медзакладу контролюють шляхом перевірки документації, внутрішніх наказів та роботи персоналу. Будьте у всеозброєнні та дізнайтеся, що саме потрібно підготувати, щоб успішно пройти акредитацію.
4665

Внутрішньовенне краплинне введення лікарських засобів дитині

Скачайте алгоритм внутрішньовенного краплинного введення лікарських засобів, дізнайтеся про важливі правила техніки проведення процедури, а також перегляньте перелік оснащення для виконання маніпуляції дитині.
14555

Санітарно-епідемічне благополуччя — що перевіряють під час акредитації медзакладу?

Санітарно-епідемічне благополуччя включає дуже багато точок контролю — документація, організація навчання персоналу, профілактичні заходи, тестування персоналу тощо. Ми систематизували все, що контролюють під час перевірки, щоб ви могли на 100% підготуватися.
8527

Кадрові документи для акредитації медзакладу: повний перелік

Акредитація медзакладу — випробування не так на міцність, як на організованість і завбачливість. Документи з кадрових питань перевіряють особливо прискіпливо, а їх кількість та різноманіття майже шокують. Дізнайтеся, які саме документи потрібно підготувати та які кадрові питання варто залагодити вже зараз.
11410

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді