МОЗ затвердило порядок допуску до пацієнтів у реанімації

Міністерство охорони здоров’я України дозволило безперешкодно відвідувати пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії.

Про це йдеться у наказі МОЗ «Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії» від 15.06.2016 № 592, оприлюдненому в «Офіційному віснику України».

Документ передбачає, що медичний заклад має забезпечити цілодобовий допуск відвідувачів до пацієнта, що перебуває в реанімації, у будь-який день тижня.

Відповідно до порядку допуску, один із відвідувачів має право перебувати біля пацієнта в реанімації без часового обмеження. Разом з тим у палаті біля одного пацієнта може перебувати не більше двох відвідувачів. У виняткових ситуаціях за рішенням лікуючого або чергового лікаря у відділення інтенсивної терапії можуть допустити більшу кількість відвідувачів.

Також наказом передбачено, що особи, які не є батьками дитини-пацієнта, мають право допуску до неї за наявності усного дозволу одного з батьків або законних представників.

Заборонено відвідувати пацієнтів у реанімації особам з проявами інфекційних захворювань або якщо вони недавно контактували з носієм інфекційного захворювання; особам з гострими проявами інфекційних захворювань; особам у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати роботу сімейного лікаря

19 травня відзначаємо Всесвітній день сімейного лікаря. Тож з’ясуймо, які вимоги нині висуває законодавство до роботи лікарів первинної ланки медичної допомоги
14841

Як оформити відмову пацієнта від щеплення

Законодавство дозволяє громадянам відмовлятися від щеплень. Однак відмова від вакцинації має бути обдуманою та виваженою, а медичний персонал повинен володіти процедурою оформлення відповідних документів
76475

Права пацієнтів: види та відповідальність за недотримання

Дотримання прав і свобод людини та громадянина в сфері охорони здоров'я є одним з основних принципів охорони здоров'я в нашій країні. Які права пацієнтів згідно із законодавством України та хто відповідальний за захист прав пацієнтів?
7704

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді