Всесвітній день боротьби з глаукомою

6 березня щорічно відзначається День боротьби з глаукомою, хворобою, яка на сьогодні є однією з основних причин втрати зору. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 105 мільйонів людей на планеті та 200 тисяч в Україні страждають на глаукому.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) близько 105 мільйонів людей на планеті (з них — 200 тисяч в Україні) страждають на глаукому. Задля привернення уваги до проблеми цієї хвороби з 2008 року проводиться Всесвітній день боротьби з глаукомою. Його ініціаторами були Всесвітня асоціація товариств глаукоми та Всесвітня організація пацієнтів, що мають глаукому.

Глаукома — це захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск. Це хронічна, прогресуюча хвороба, важливою ознакою якої є те, що вона протікає непомітно та безболісно. Зазвичай глаукому можна виявити тільки на медичному огляді. Надзвичайно важливо розпізнати недуг на його ранній стадії, адже саме у цьому випадку є всі шанси зберегти зір.

Серед чинників хвороби перше місце посідають вік та спадковість. Глаукома є характерною для літніх людей. За статистикою ризик глаукоми зростає у 3–9 разів, якщо в родині вже траплялись випадки такого захворювання. Також у зоні ризику є люди, які страждають на короткозорість, атеросклероз, псевдоексфоліативний синдром тощо.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128852

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10326

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді