Впровадження сімейної медицини в Україні

За даними останніх соцопитувань, 74% мешканців України віддали перевагу можливості звертатися за медичною допомогою до одного, сімейного, лікаря, який би обслуговував всю їхню родину.

4 вересня у приміщенні Міністерства охорони здоров’я України відбулась прес-конференція, присвячена проблемам запровадження сімейної медицини в Україні.

Розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини був передбачений Концепцією розвитку охорони здоров’я населення України, затвердженою Указом Президента України від 07.12.2000 № 1313/2000. Нині надання медичної допомоги сімейними лікарями відбувається в чотирьох пілотних регіонах України і регламентується Законом України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» від 07.07.2011 № 3612-VI.

На сьогодні в Україні вже створено понад 500 центрів первинної медико-санітарної допомоги, а до кінця 2013 року планують створити ще понад 700 таких центрів. Про це повідомив начальник Управління реформ медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Костянтин Олександрович НАДУТИЙ.  Нині у пілотних регіонах триває процес перепідготовки педіатрів та терапевтів: у 2012 році було перепідготовлено 1447 лікарів, а у 2013 році заплановано перепідготовку на сімейних лікарів ще 2466 спеціалістів (загалом у пілотних регіонах працює понад 10 тисяч лікарів загальної практики).

Окрім цього, важливою частиною медичної реформи є запровадження механізму вибору пацієнтом лікаря. Якщо пацієнт незадоволений якістю отриманих медичних послуг він має право і можливість, затверджену на рівні підзаконних актів, змінити лікаря.

Також під час прес-конференції було обговорене питання доступності пацієнтів до амбулаторій. Директор Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Дніпровського району м. Києва Елеонора Валеріївна КОЛЯДА зазначила, що у межах реформи вже вдалося розробити та затвердити норматив забезпечення амбулаторіями населення. Як результат це полегшить доступ населення до закладу первинної медичної допомоги.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119552

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді