«Ми повинні посилювати контроль безпеки компонентів крові», ― Раїса БОГАТИРЬОВА

Кожна четверта людина протягом життя потребує препаратів крові. Тому трансфузіологічна служба має відповідати вимогам часу та забезпечувати лікувальні установи препаратами крові на належному рівні.

Сьогодні назріла нагальна потреба реформування служби крові. Про це зазначила Міністр охорони здоров’я України Раїса БОГАТИРЬОВА під час відкриття колегії Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) з питань організації роботи трансфузіологічної служби у державі.

Раїса БОГАТИРЬОВА завернула увагу на те, що контроль безпеки компонентів крові потребує посилення. Одним із засобів такого посилення буде забезпечення закладів служби крові високотехнологічними апаратами та витратними матеріалами.

Також, Раїса БОГАТИРЬОВА нагадала, що в трансфузіологічній службі головною особою є донор, тому вся діяльність медиків, котрі працюють у цій сфері, має бути спрямована на доброзичливе ставлення до цих людей.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр ТОЛСТАНОВ у своєму виступі зазначив, кількість донорів в Україні неухильно скорочується. Якщо в 2010 році налічувалося 660 тисяч донорів, то в 2012 році ― лише 630 тисяч осіб. Окрім цього кількість донацій, яка за світовими стандартами має буди 30-40 одиниць на 1000 населення, в Україні становить 18.

У зв’язку з цим, зазначив урядовець, необхідно посилити агітаційно-інформаційну діяльність щодо безоплатного донорства.

У ході засідання членами колегії було запропоновано сконцентрувати виробництво препаратів з донорської плазми в трьох-чотирьох центрах держави, оснащених за останнім словом техніки. Крім того, нагальною проблемою служби крові є її централізація в регіонах і створення вертикалі управління трансфузіологічними закладами.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21559

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4622

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді