Планується збільшення фінансування закладів охорони здоров’я у сільській місцевості

Фінансуватиметься будівництво, реконструкція, ремонт та оснащення закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу в сільській місцевості.

Кабінет Міністрів України (Кабмін) схвалив внесення змін до Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року. Внесення змін пов’язане із необхідністю будівництва, реконструкції, проведення ремонту та оснащення закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу в сільській місцевості.

Передбачається, що реалізація запропонованих змін потребуватиме додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 1882,6 мільйонів гривень. З них у 2013 році передбачається освоїти 273,4 мільйони гривень, а в 2014 році — 1609,2. Варто зазначити, що ці кошти виділятимуться за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

На думку експертів Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) збільшення фінансування галузі первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) пов’язане зі значимістю цієї ланки в усій системі охорони здоров’я. ПМСД є фундаментом усієї системи медичної допомоги. Вона закладає основу формування громадського здоров’я, несе найбільшу відповідальність за його втрату, визначає раціональне та ефективне використання коштів охорони здоров’я.

Окремо експерти зазначають, що кількість установ ПМСД на 10 тисяч населення у 3 рази менша ніж у  країнах Європейського союзу (Україна — 1,2 заклади на 10 тисяч населення, ЄС — 4,9 на 10 тисяч населення), чисельність лікарів цієї ланки в 1,5 рази нижча, ніж у країнах ЄС (Україна — 6,3 лікаря на 10 тисяч населення, ЄС — 9,4 на 10 тисяч населення).

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21702

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4654

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119830

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді