Нові нормативні документи щодо організації системи лікувального харчування

Набрали чинності Порядок організації системи лікувального харчування хворих у закладах охорони здоров’я та норми харчування хворих різних відділень.

Сьогодні, 4 лютого 2014 року, набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні» від 29.10.2013 № 931 (далі — Наказ).

Наказом затверджено Порядок організації системи лікувального харчування хворих у закладах охорони здоров’я, який визначає систему лікувального харчування, що складається з принципів та методології організації харчування хворих у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності.

Загальне керівництво лікувальним харчуванням у закладі охорони здоров’я здійснює головний лікар, а за його відсутності — заступник головного лікаря з лікувальної роботи. Медична рада закладу охорони здоров’я здійснює:

  • координацію організації лікувального харчування;
  • удосконалення організації лікувального харчування у закладах охорони здоров’я;
  • впровадження нових принципів і технологій лікувального харчування;
  • затвердження дієт, різних категорій специфічних продуктів харчування (функціональних продуктів харчування, збагачених продуктів, дієтичних добавок тощо), що підлягають впровадженню у цьому закладі охорони здоров’я;
  • контроль за організацією лікувального харчування та аналіз ефективності дієтотерапії при різних захворюваннях.

Для оптимізації лікувального харчування у закладах охорони здоров’я створюють групи нутріціологічної підтримки, до яких входять: лікар, який веде хворого відповідно до основного захворювання, лікар-дієтолог, інші лікарі-спеціалісти (за потреби).

Окремо Наказом затверджено Систему лікувального харчування та норми харчування хворих загальних, дитячих, пологових, онкологічних, гастроентерологічних відділень. 

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21822

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4697

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді