У Міністерстві охорони здоров’я України відбувся брифінг щодо сучасних інноваційних методів лікування дітей, хворих на рак

У 2013 році вперше за всю історію України онкохворі діти буди повністю забезпечені необхідними лікарськими засобами, виробами медичного призначення і лабораторними реагентами.

Сьогодні, 14 лютого,  з нагоди у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбувся брифінг щодо сучасних інноваційних методів лікування дітей, хворих на рак. Подія приурочена до Всесвітнього дня онкохворої дитини, що відзначаться щорічно 15 лютого.

У 2013 році вперше за всю історію України онкохворі діти буди повністю забезпечені необхідними лікарськими засобами, виробами медичного призначення і лабораторними реагентами. Про це зазначила начальник управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона ТЕРЕЩЕНКО.

Як наголосив завідувач відділенням дитячої онкології Національному інституті раку, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Дитяча онкологія»  Григорій КЛИМНЮК, після впровадження сучасних підходів до лікування виживаність дітей значно покращилась і становить при саркомі м’яких тканин — 58,6%, безрецидивна — 44,8%, при нейробластомі у групі високого ризику — 34%, саркомі Юїнга 42,5%, остеогенній саркомі — 79%. При пухлині Вільмса (при термінах спостереження більше п’яти років) загальне виживання складає 56,25%, зростаючи від 18,75% при V стадії захворювання до 82,5% при II-й.

Як повідомила Альона ТЕРЕЩЕНКО, на обліку в онкологічних установах України перебуває понад 1100 дітей. Рак посідає друге місце в структурі смертності населення України і разом з серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я нації. «При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні, як стверджують онкологи, можна було б досягти до 90% випадків видужування у хворих на рак дітей», — наголосила представник МОЗ України, відзначивши, що у боротьбі з онкологією важливим є профілактичний напрямок, зокрема підтримка імунітету та здоровий спосіб життя.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51100

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3477

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
7096

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді