Програми лікування хворих на СНІД та туберкульоз повністю фінансуватимуться за державний кошт

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я України Олег МУСІЙ під час зустрічі з керівником підрозділу з управління грантами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Марком ЕДІНГТОНОМ.

Незважаючи на те, що видатки на охорону здоров’я скоротилися на 20-30%, програми по лікуванню хворих на СНІД та туберкульоз будуть у повному обсязі фінансуватися за державний кошт. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я України Олег МУСІЙ під час зустрічі з керівником підрозділу з управління грантами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (далі — Глобальний фонд) Марком ЕДІНГТОНОМ.

Очільник Міністерства охорони здоров’я України зазначив, що починаючи з 2004 року темпи приросту захворюваності на ВІЛ-інфекцію в державі вдалося зменшити у більш як три рази (з 24,7% у 2004 до 7,3% у 2008 році), антиретровірусна терапія (АРТ) та профілактика ВІЛ від матері до дитини стали більш доступними в усіх регіонах України.

Таких результатів Україна змогла досягти саме завдяки підтримці Глобального фонду, який був і залишається основним додатковим джерелом фінансування програм боротьби з ВІЛ/СНІД та туберкульоз в Україні. Зокрема, Марк ЕДІНГТОН додав, що на наступні три роки Глобальний фонд на боротьбу із ВІЛ/СНІД та туберкульозом виділив Україні понад 180 мільйонів доларів. 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128883

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді