Які вимоги має виконати Україна для отримання гранту Глобального фонду?

Міністр охорони здоров’я України Олег МУСІЙ зустрівся з представниками Глобального фонду.

У межах 67-ої Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я у Женеві (Швейцарія) відбулась зустріч Міністра охорони здоров’я України Олега МУСІЯ з керівником Департаменту управління грантами Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією Марком ЕЛДОН-ЕДІНГТОНОМ.

Під час зустрічі було зазначено, що портфель України в структурі донорської допомоги, яку здійснює Глобальний фонд, є одним з найбільших у Північній півкулі, а поза межами Африки — найбільшим. Проте, для забезпечення максимальної ефективності своєї допомоги Глобальний фонд висуває низку умов:

  • наявність відповідної державної програми (яка наразі проходить погодження у Міністерстві юстиції України);
  • відсутність регуляторних та/або фінансових бар’єрів;
  • усунення податкових та/або митних перешкод.

Наразі ще виникають деякі технічні питання щодо виконання Україною вищезазначених умов, проте в цілому Україна може розраховувати на кошти Глобального фонду для здійснення відповідних державних програм у царині протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, які на сьогодні складають: 187 мільйонів доларів США на період 2015–2017 роки та 56 мільйонів доларів США на 2014 рік.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128890

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді