Мета роботи фельдшера з медицини невідкладних станів — надавати екстрену медичну допомогу пацієнтам і постраждалим у невідкладному стані у повсякденних умовах, в особливий період та під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації до і під час транспортування до медичного закладу.
У своїй діяльності фельдшер з медицини невідкладних станів керується:
- чинним законодавством України про охорону здоров’я;
- нормативними документами, які регулюють роботу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;
- принципами й правилами медичної етики та деонтології;
- принципом дотримання лікарської таємниці;
- правилами внутрішнього трудового розпорядку й іншими локальними нормативними актами Центру;
- цією посадовою інструкцією.
Читайте: "Перевірка у медзакладі: Фонд соціального страхування"
Обов’язки фельдшера з медицини невідкладних станів
- Здійснює професійну діяльність під керівництвом лікаря або самостійно у центрах невідкладної медичної допомоги та на станціях невідкладної (швидкої) медичної допомоги.
- Надає екстрену медичну допомогу згідно із затвердженими діагностично-лікувальними стандартами дорослим і дітям на догоспітальному етапі та під час госпіталізації (транспортування) пацієнта до відповідного стаціонарного закладу охорони здоров’я.
У складі лікарської виїзної бригади:
- Асистує лікарю під час надання екстреної медичної допомоги.
- Підпорядковується відповідальному лікарю виїзної бригади.
- Під час транспортування хворого перебуває у салоні автомобіля швидкої медичної допомоги, допомагає лікарю надавати медичну допомогу та виконувати необхідні маніпуляції.
У складі фельдшерської виїзної бригади:
- Оглядає і застосовує об’єктивні методи обстеження хворого (постраждалого), заспокоює пацієнта, пояснює йому медичні процедури, які буде виконувати, встановлює психологічний зв’язок між пацієнтом і медичною бригадою.
- За необхідності оглядає потерпілого із залученням працівників поліції, представників адміністрації, громадськості й інших осіб. Обов’язково зазначає у карті виклику і супровідному листі паспортні дані залучених до огляду осіб.
- Оцінює тяжкість стану потерпілого, залежно від стану його здоров’я приймає рішення щодо можливості транспортування або через диспетчера викликає іншу бригаду із спеціальним медичним устаткуванням/приладдям.
- Реєструє особу, яка звернулася по медичну допомогу, за встановленою формою незалежно від легкості пошкоджень і симптомів.
- Якщо свідків та працівників поліції немає, гроші і документи потерпілого перевіряє у приймальному відділенні спільно з медпрацівниками Центру. У випадку, коли хворий непритомний або у стані сп’яніння, вносить запис у супровідний лист про наявні документи, гроші, цінності та здає їх відповідальній особі приймального відділення, при цьому вказує у супровідному листі та карті виклику прізвище відповідальної особи та ставить підпис про прийом документів, цінностей.
- Визначає необхідність застосування доступних методів дослідження.
- Виявляє загальні та специфічні ознаки невідкладного стану, визначає показання до госпіталізації та госпіталізує.
- У разі необхідності консультується із лікарем відповідного профілю, отримує необхідну інформацію про захворювання та лікування (отруєння, травму тощо).
- Визначає терміновість, обсяг, зміст і послідовність діагностичних, лікувальних і реанімаційних заходів, спостерігає за побічними реакціями або дією лікарських засобів.
- Обережно транспортує пацієнта на ношах або щиті, проводить інтенсивну терапію.
- Госпіталізує у спеціалізовані стаціонари осіб, що робили замах на самогубство незалежно від стану їх здоров’я. У разі відмови звертається по допомогу до поліції або спеціалізованої психоневрологічної бригади.
- Виконує медичні процедури, розраховує та вводить лікарські засоби, застосовує інші методи лікування відповідно до протоколу надання екстреної медичної допомоги.
- Під час застосування наркотичних лікарських засобів керується рекомендаціями чергового лікаря, наказами Центру і методичними рекомендаціями лікувального відділу.
- Приймає пологи, здійснює первинну обробку новонародженого, пункцію за напруженого пневмотораксу.
Читайте: "75 лікарських засобів, які Держлікслужба заборонила використовувати"