Медичні відходи — відходи, що утворюються внаслідок обслуговування у закладах охорони здоров’я, окрім підприємств з виробництва фармацевтичної продукції та медичних відходів, що утворюються у побуті.
Медичні відходи: 15 запитань і відповідей
Кожен з етапів системи поводження з відходами відповідальною особою розробляється СОП, що затверджується керівником закладу.
Мета цієї СОП — попередити розповсюдження інфекційних захворювань та запобігти зараженню та травмуванню медичних працівників під час роботи з медичними відходами.
Нормативна база
СОП «Транспортування медичних відходів до місць тимчасового зберігання» розроблена відповідно до:
- Наказу МОЗ «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» від 08.06.2015 № 325
- Наказу МОЗ «Про затвердження Змін до Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» від 06.09.2022 № 1602
✅✅✅Наказ МОЗ № 1614: нові правила інфекційного контролю
Оснащення для транспротування медичних відходів
- Гумові рукавички
- Медичні маски
- Мило для рук
- Паперові рушники
- Поліетиленові мішки
- Візок для транспортування медичних відходів
- Дезінфекційний розчин
- Скотч
- Ножиці
- Ваги
Процедуру транспортування медичних відходів до місць тимчасового зберігання проводять в приміщеннях ЗОЗ, для проведення процедури допускаються спеціально навчені медичні працівники, які пройшли перевірку знань щодо СОП. Відповідальність за поводження з медичними відходами несе працівник з господарської діяльності ЗОЗ.
Завантажте зразок СОП «Транспортування медичних відходів до місць тимчасового зберігання» та ознайомтеся з подальшими алгоритмом дій транспортування різних категорій медичних відходів.
«Транспортування медичних відходів до місць тимчасового зберігання» — СОП
Для журналу «Довідник головної медичної сестри»
підготувала Наталія Обмок,
головна медична сестра Медичного центру «ДІВЕРО», Київ