Десятки тисяч риб залишилися на обмілілих водоймах. Така ж ситуація найближчими днями може розвинутися в інших постраждалих регіонах країни. МОЗ нагадує про ризик спалахів ботулізму в такій складній ситуації.
Нагадайте пацієнтам: мертву рибу або ту, що вмирає, не можна збирати для подальшого зберігання, готувати чи споживати. Жоден спосіб приготування не зробить її безпечною. Ця риба може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини.
Одну з найбільших загроз від цієї риби може становити ботулізм – гостре інфекційне захворювання, що виникає в результаті вживання продуктів, отруєних токсинами, які виробляються бактеріями-збудниками хвороби. Ігнорування хвороби або неправильне та несвоєчасне лікування може призвести до паралічу і навіть смерті.
Лікарям рекомендується нагадати пацієнтам симптоми ботулізму:
- виражена втому, слабкість, запаморочення, нудота, головний біль
- початкові симптоми зазвичай супроводжуються зниженням чіткості зору (неможливо читати дрібний текст), «пеленою» перед очима, сухістю у роті та горлі, а також утрудненням під час ковтання та мовлення
- блювання, запор і здуття живота
- параліч дихальних м’язів
За наявності таких симптомів слід негайно зверніться по медичну допомогу. МОЗ наголошує: медична система України готова до можливих випадків ботулізму, протиботулінічна сироватка є медичних закладах країни.
За матеріалами соцмереж МОЗ
Пройти навчання за програмою Нові вимоги до інфекційного контролю: від ВІК до утилізації відходів
⚡ Структура та функції відділу з інфекційного контролю ⚡ Організовуємо епіднагляд ⚡ Повідомляємо про пацієнтів з інфекційним захворюванням ⚡ Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій