Чи виплачувати вихідну допомогу в разі скорочення посади, якщо контракт закінчився напередодні

173

Запитання

Контракт із працівником закінчується 31 грудня 2023 року. Заклад не планує продовжувати його дію, тому що з 1 січня 2024 року скорочує посаду через відсутність обсягу робіт. Чи виплачувати працівнику вихідну допомогу, яку встановлює законодавство в разі скорочення? Адже строк дії контракту спливає раніше, ніж станеться скорочення

Відповідь

На запитання відповідає Ольга Догадіна, керівник експертної групи «Експертус Кадри».

Як спланувати штат та оплатити роботу медпрацівників

Ні, не потрібно.

Контракт — особлива форма трудового договору. У контракті угодою сторін установлюють:

  • строк його дії;
  • права;
  • обов’язки і відповідальність сторін, зокрема матеріальні;
  • умови матеріального забезпечення та організації праці праців­ника;
  • умови розірвання договору, зокрема дострокового (ч. 3 ст. 21 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Тобто контракт — строковий трудовий договір. Тому, якщо контракт закінчується і заклад більше не продовжує його, роботодавець в останній день дії контракту звільняє працівника у зв’язку з закінченням строку дії трудового договору (п. 2 ст. 36 КЗпП).

КЗпП не передбачає виплати вихідної допомоги за цією підставою (ст. 44 КЗпП).

Нагадаємо, що сферу застосування контракту визначають закони України (ч. 3 ст. 21 КЗпП). Тож перевірте, чи правомірно уклали контракт із працівником. Тобто, чи передбачає законодавство, що регулює діяльність вашого закладу, такий вид трудового договору.

Якщо працівник оскаржить ваші дії в суді, а суд визнає недійсними умови трудового договору в частині укладання контракту, то зобов’яже вас поновити працівника на роботі. Окрім того, виплатити середній заробіток за період вимушеного прогулу.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
340