Чи має право медичний працівник під час воєнного стану взяти щорічну відпустку за минулий рік

1068

Запитання

Медичний працівник хоче взяти відпустку за минулий рік. Чи має право він це зробити під час воєнного стану?

Відповідь

На запитання відповідає Ірина Житкова, шеф-редактор Експертус Кадри.

Як спланувати штат та оплатити роботу медпрацівників

Так. Працівник має право взяти відпустку за минулий рік за згодою керівника.

У період дії воєнного стану керівник має право ухвалити рішення обмежити тривалість і надати працівнику щорічну основну відпустку тривалістю 24 к. дн. за поточний робочий рік.

Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше ніж 24 к. дн., не використані в період дії воєнного стану дні такої відпустки переносять на період після припинення або скасування воєнного стану.

У період дії воєнного стану керівник має право відмовити надати невикористані дні щорічної відпустки (ч. 1 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX; далі — Закон № 2136).

Як бачимо, Закон № 2136 не забороняє надавати щорічну відпустку за минулий рік.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
80102

Чи згорять відпустки, не використані в минулі роки, коли набере чинності новий Закон про працю

У працівників накопичилися дні невикористаних відпусток за кілька років. У когось залишилося п’ять днів відпустки, у когось — 30. Чи «згорять» ці дні після того, як набере чинності новий Закон про працю?
3182