Чи може інтерн видавати листок непрацездатності­?

327
Теми:

Запитання

Чи може видавати листок непрацездатності лікар-­інтерн?

Відповідь

Так, лікар­-інтерн може проводити експертизу тимчасової непрацездатності та видавати листок непрацездатності, якщо він є лікуючим лікарем у будь­-якому із вказаних закладів охорони здоров’я:

  • державні та комунальні заклади охорони здоров’я;
  • стаціонари протезно­ортопедичних установ системи Міністерства праці та соціальної політики України;
  • туберкульозні санаторно-­курортні заклади;
  • заклади охорони здоров’я незалежно від форми власності.

(Згідно з п. 1.4 Інструкції № 455).

 Не мають права видавати листки непрацездатності лікарі:

  • станцій (відділень) швидкої медичної допомоги;
  • станцій переливання крові;
  • закладів судово­-медичної експертизи;
  • бальнеогрязелікувальних, косметологічних та фізіотерапевтичних лікарень і курортних поліклінік;
  • будинків відпочинку;
  • туристичних баз;
  • зубопротезних поліклінік (відділень);
  • санітарно­-профілактичних закладів;
  • лікувально­-профілактичних закладів усіх форм власності при косметологічних втручаннях без медичних показань.

(Згідно з п. 1.5 Інструкції № 455).

 

Нагадуємо:

листки непрацездатності лікуючий лікар (фельд­шер) видає лише при пред’явленні паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу пацієнта.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

СОП «Тестування на вірусні гепатити B і C із використанням швидких тестів»: зразок

Зразок СОП допоможе впорядкувати процедуру і дотримати техніки безпеки під час визначення антитіл до вірусу гепатиту B та C в цільній крові, сироватці чи плазмі з метою діагностики гепатиту B та C
293