Медична сестра на посаді лаборанта клініко-­діагностичної лабораторії

3461
Теми:

Запитання

Клініко­-діагностичний центр має ліцензію на медичну практику. Чи можна прийняти на посаду лаборанта клініко-­діагностичної лабораторії особу з неповною вищою освітою за спеціальністю «Сестринська справа», кваліфікація медична сестра з подальшою спеціалізацією «Клінічна лабораторна діагностика»?

Відповідь

Кваліфікаційні вимоги до лаборанта клініко-­діагностичної лабораторії наведено у Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2002 № 117: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лабораторна діагностика». Спеціалізація за фахом «Клінічна діагностика». Без вимог до стажу роботи.

Медична сестра на посаді лаборанта клініко-­діагностичної лабораторіїЧитайте: "Лабораторні дослідження крові: пам'ятка-тест"

Відповідно до норм наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою» від 07.09.1993 № 198, училища та постійно діючі курси підвищення кваліфікації та перепідготовки здійснюють перепідготовку та підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів.

Отже, якщо сестра медична пройде у зазначених закладах перепідготовку за спеціальністю «Лабораторна діагностика» та спеціалізацією «Клінічна лабораторна діагностика», вона отримає право працювати на посаді лаборанта клініко­-діагностичної лабораторії закладу охорони здоров’я.

Медична сестра на посаді лаборанта клініко-­діагностичної лабораторіїЧитайте: "

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
80573