Строк дії медичного висновку про тимчасову непрацездатність

6639
Автор
консультант із питань експертизи тимчасової втрати працездатності

Запитання

На який строк лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність?

Відповідь


Під час формування медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН) лікар зазначає орієнтовні строки тимчасової непрацездатності, тосбто строк дії МВТН.

Електронні лікарняні: що потрібно знати керівнику

✎ Строк дії МВТН — період тимчасової непрацездатності або період, на який непрацездатній особі рекомендовано переведення на легшу роботу.

Щоб визначити строк дії МВТН, лікар встановлює дати початку і завершення (п. 1 розд. ІІІ Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 1 червня 2021 року № 1066 (далі — Порядок № 1066).

Розділ IІІ Порядку № 1066 визначає орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності відповідно до категорії МВТН (табл.).

Строки дії МВТН

Категорія МВТНСтрок дії

«Захворювання або травма загального характеру»

  • До 30 календарних днів (далі — к. дн.), без направлення на огляд ЛКК
  • на весь період лікування в реабілітаційному закладі (не більше за строк до направлення на МСЕК) у разі направлення пацієнта після виписки зі стаціонару для продовження лікування в реабілітаційному закладі після перенесених захворювань і травм. При цьому враховують медичні показання, об’єктивний стан хворого, результати попереднього лікування, дані лабораторних, інструментальних, рентгенологічних, функціональних обстежень
  • на необхідну кількість днів з урахуванням часу на проїзд (1+1 к. дн.) у разі направлення на консультацію, обстеження, лікування за межі адміністративного району

Примітка. Строк формування періоду дії МВТН до наступного огляду або завершення випадку є прогнозованим. Він може бути регламентований станом пацієнта, стандартами та протоколами надання медичної допомоги за спеціальністю, середніми строками тимчасової непрацездатності за встановленим діагнозом

«Догляд за хворою дитиною»

14 к. дн. при амбулаторному лікуванні. У разі лікування в умовах стаціонару — на весь період за необхідності сумісного перебування (діти віком до 14 років; дитина з інвалідністю віком до 18 років)

«Догляд за хворим членом сім’ї»

3 к. дн. в амбулаторних умовах лікування. В окремих випадках з урахуванням тяжкості хвороби — до 7 к. дн. (догляд за пацієнтом віком від 14 років)

«Догляд за дитиною у разі хвороби особи, яка доглядає за дитиною»

На весь період випадку тимчасової непрацездатності особи, яка здійснює догляд за дитиною віком до 3 років (дитиною з інвалідністю віком до 18 років)

«Карантин», «Обсервація, самоізоляція під час дії карантину з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2»

На весь період перебування особи в самоізоляції, обсервації, в ЗОЗ і тимчасових ЗОЗ (спеціалізованих шпиталях), а також на самоізоляції під медичним наглядом

«Ортопедичне протезування»

На період протезування при стаціонарному лікуванні, з урахуванням часу на проїзд (1+1 к. дн.)

«Вагітність та пологи»

  • З 30 тижнів вагітності — 70 к. дн. до пологів і 56 к. дн. після пологів
  • з 27 тижнів вагітності (жінкам, які належать до I—III категорій постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС) — 180 к. дн. (90 к. дн. до і 90 к. дн. після пологів)
  • народження двох і більше дітей та ускладнених пологів — 70 к. дн. до і 70 к. дн. після пологів
  • передчасні пологи до 30 тижнів — 140 к. дн. (у разі народження живої дитини), 70 к. дн. (у випадку мертвонародження)
  • передчасні або багатоплідні пологи, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді — додатково 14 к. дн. (крім жінок, які належать до I—III категорій постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС)

Відповідно до наказу МОЗ від 02.08.2021 № 1609 формувати МВТН лікар може лише після особистого огляду пацієнта.

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронне направлення: як виписувати

Як лікарю первинки направити пацієнта до вузького спеціаліста? Як виписати направлення в стаціонар або на додаткові обстеження? Про це і не тільки — у статті
155869

Стандартні операційні процедури: як розробити та впровадити в роботу медзакладу

Усні інструкції щодо виконання тих чи тих маніпуляцій і процедур дуже ненадійні. Щоб надавати медичну допомогу на найвищому рівні, затвердьте стандартні операційні процедури (СОПи)
56865