Чи можна вакцинувати вагітних від COVID-19

922
Автор
Експертна редакція порталу

Запитання

Якою з доступних в Україні вакцин щеплювати вагітних і жінок, які вигодовують грудним молоком, від COVID-19?

Відповідь

8 запитань про ефективність вакцин проти COVID‑19

Як свідчать результати міжнародних досліджень, вагітні жінки, особливо у другий-третій триместр вагітності, можуть тяжко переносити COVID-19. Якщо вони мають супутні захворювання чи надмірну вагу, ризик серйозного перебігу хвороби зростає.

Вагітність може бути тимчасовим протипоказанням для вакцинації, утім, лише для тих вакцин на векторній платформі. Це вакцини AstraZeneca і CoronaVac. Якщо, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, вагітну жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

NB! У клінічних дослідженнях вакцини Comirnaty брали участь вагітні жінки або ті, які завагітніли впродовж нього. Відповідно безпечність та ефективність цієї вакцини для вагітних доведена.

Якщо вагітна отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 на векторній платформі до настання або під час вагітності, необхідно проінформувати пацієнтку про співвідношення ризиків і користі від другого щеплення. На основі цього жінка сама вирішуватиме, чи отримати другу дозу цією самої вакцини під час вагітності, чи вже після пологів.

Робити рутинний тест на вагітність перед щепленням пацієнтці не треба. Жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть щепитися вакцинами Comirnaty/Pfizer-BioNTech та AstraZeneca без застережень.

Вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech заборонено щеплювати вагітних та жінок, які вигодовують грудним молоком.

За матеріалами МОЗ

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
132283

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10585