Медичний висновок про тимчасову непрацездатність у стаціонарі

3591
Автор
консультант із питань експертизи тимчасової втрати працездатності

Запитання

Чому лікарняний лист потрібно відкривати в стаціонарі не після завершення лікування, як раніше, а коли надійшов хворий? Як лікуючий лікар може знати наперед термін лікування хворого? Як продовжувати листок непрацездатності, якщо пацієнт потребує подальшого лікування після виписки зі стаціонару?

Відповідь

⚡ Електронні медвисновки: ситуації та рішення

Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я затверджений Наказом № 1066 (далі — Порядок № 1066).

Законодавство передбачає формування висновку в перший день. У зв’язку з функціонуванням електронної системи потрібно зазначити період дії медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН). Тобто для того, щоб система підрахувала дні та сформувала листок непрацездатності, треба якось визначити цей період.

NB! Має бути зазначений перший день та останній, тобто день виписки. Інакше система не спрацює й порахувати дні буде неможливо.

Тому зараз маємо такі вимоги: формуйте медичний висновок про тимчасову непрацездатність у стаціонарі на дату госпіталізації пацієнта й на дату завершення позначайте, що випадок завершений.

Прогнозуйте період лікування з огляду на середні терміни тимчасової непрацездатності за певним діагнозом, зважайте й на власний досвід і стан пацієнта. Якщо термін, який ви зазначили, виявився меншим або більшим, формуйте новий випадок. Відповідно, отримаєте й інший термін. Тобто скорочуйте або продовжуйте МВТН для стаціонару.

✅✅✅ Як працювати з медичним висновком про тимчасову непрацездатність, якщо пацієнт виписався зі стаціонару раніше?

Якщо пацієнт після виписки зі стаціонару потребує продовження лікування, ви можете продовжити лікування до трьох календарних днів з обов’язковим обґрунтуванням.

У разі потреби продовження лікування в амбулаторних умовах після закінчення періоду лікування в стаціонарних умовах випадок тимчасової непрацездатності може бути продовжено на період до трьох календарних днів шляхом формування лікуючим лікарем нового медичного висновку на підставі медичного запису про виписку пацієнта зі стаціонару (п. 5 розд. III Порядку № 1066)

Лікар формує медичні записи щодо закінчення лікування і створює новий медичний висновок, у якому обґрунтовує продовження лікування в амбулаторних умовах до трьох днів.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

СОП «Тестування на вірусні гепатити B і C із використанням швидких тестів»: зразок

Зразок СОП допоможе впорядкувати процедуру і дотримати техніки безпеки під час визначення антитіл до вірусу гепатиту B та C в цільній крові, сироватці чи плазмі з метою діагностики гепатиту B та C
349