Медвисновок про тимчасову непрацездатність при госпіталізації

931
Автор
консультант із питань експертизи тимчасової втрати працездатності

Запитання

Як працювати з медичним висновком про тимчасову непрацездатність (далі — МВТН), якщо пацієнт виписався зі стаціонару раніше?

Відповідь

Електронні медвисновки: вересневі зміни

Згідно з чинними вимогами необхідно сформувати медвисновок про тимчасову непрацездатність на дату госпіталізації пацієнта на підставі медичних записів про первинний огляд пацієнта. Період дії МВТВ визначаємо за встановленим діагнозом з урахуванням середніх строків тимчасової непрацездатності та стану пацієнта.

Якщо прогнозований строк дії виявився меншим, формуємо новий МВТН як продовження того самого випадку. На дату виписки пацієнта з відділення стаціонару на підставі виписного епікризу формуємо МВТН із позначкою щодо закінчення лікування із зазначенням періоду дії. У результаті строк дії МВТН буде збігатися з датами перебування пацієнта в стаціонарі.

✅✅✅ Електронні лікарняні: як оформляти

Приклад 1. Лікар сформував МВТН на п’ять днів, а пацієнт лежить у стаціонарі довше. Напишіть новий медвисновок із шостого дня.

Приклад 2. Лікар продовжив МВТН на п’ять днів, а пацієнт виписався через три дні. Так само створіть новий медвисновок.

NB! Формуйте МВТН і під час госпіталізації пацієнта, і під час виписки.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

СОП «Тестування на вірусні гепатити B і C із використанням швидких тестів»: зразок

Зразок СОП допоможе впорядкувати процедуру і дотримати техніки безпеки під час визначення антитіл до вірусу гепатиту B та C в цільній крові, сироватці чи плазмі з метою діагностики гепатиту B та C
350