Вторинна медична допомога без направлення сімейного лікаря

5851
Автор
адвокат адвокатського бюро «Олени Менделя», Київ

Запитання

До лікарні вторинної медичної допомоги звернувся пацієнт із проханням зробити йому перев’язку. Направлення від сімейного лікаря він не має. Чи має право заклад надати медичну допомогу безплатно?

Відповідь

⚡ Електронні медвисновки: ситуації та рішення

Ні, заклад не має безплатно обслуговувати пацієнта, який не отримав направлення від сімейного лікаря. Водночас пацієнту не потрібен такий документ, щоб отримати:

  • первинну медичну допомогу
  • вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в амбулаторних умовах в акушера-гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, педіатра, фтизіатра
  • консультацію та пройти тестування на ВІЛ-інфекцію
  • платні послуги (п. 4 Порядку направлення пацієнтів до закладів охорони здоров’я та фізичних осіб — підприємців, які в установленому законом порядку одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та надають медичну допомогу відповідного виду, затвердженого наказом МОЗ від 28.02.2020 № 586, далі — Порядок № 586)

NB! Пацієнту не потрібне направлення від сімейного лікаря, якщо він перебуває в невідкладному стані та потребує екстреної медичної допомоги чи проходить обов’язкові медичні огляди працівників (п. 3 Порядку № 586).

Отже, пацієнт не має права самостійно звернутися до закладу вторинної медичної допомоги для того, щоб йому зробили перев’язку. А заклад не має права безплатно надавати йому таку медичну допомогу. Проте якщо пацієнт потребує екстреної медичної допомоги, заклад зобовʼязаний надати її.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою