Посади, робота на яких дає право лише на пенсію за віком на пільгових умовах

311
Теми:

Запитання

Чи є посади, робота на яких не дає права на пенсію за вислугу років, але дає право на пенсію за віком на пільгових умовах?

Відповідь

Так, є такі посади. Зокрема, молодші медичні сестри (санітарки) не мають права на пенсію за вислугу років. Водночас їхню роботу із безпосереднього обслуговування хворих, наприклад, у туберкульозних та інфекційних закладах, відділеннях, кабінетах чи у рентгенівських відділеннях (кабінетах) зараховують до пільгового стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за Cписком No 2.

Посади, робота на яких дає право лише на пенсію  за віком на пільгових умовахЧитайте: "Консультування родичів хворого на хворобу Альцгеймера"

Також зазначимо, що не всі лікарі та молодші спеціалісти з медичною освітою мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, а лише ті, що працюють протягом повного робочого дня в особливо важких чи шкідливих умовах.

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Льготы в физиотерапии: пенсия, доплаты, отпуск

Читайте, какие льготы полагаются медицинской сестре физиотерапии, в каких случаях можно рассчитывать на сокращенную рабочую неделю и дополнительный отпуск и нужно ли проводить аттестацию рабочих мест.
6671

Пільгова пенсія медпрацівників психоневрологічного диспансерно-поліклінічного відділення

Чи передбачена пільгова пенсія медичним працівникам психоневрологічного відділення? Які види робіт вважають безпосереднім обслуговування хворих? Які нормативні акти врегульовують ці питання? Докладно відповідаємо у статті!
4581

Зарахування до медичного стажу періоду роботи психологом

З листа до редакції: «Лікар-терапевт 3 роки працювала на посаді психолога кардіологічної медико-соціальної експертної комісії обласного центру медико-соціальної експертизи. Чи можна зарахувати цей період до медичного стажу при оформленні пенсії?»
2374

Зарахування періодів роботи в окремих кабінетах закладу охорони здоров’я до стажу роботи у подвійному розмірі

У 2005 році Мінпраці спільно з МОЗ та Пенсійним фондом видав листа, згідно з яким періоди роботи працівників у кабінетах інфекційних захворювань, протитуберкульозному, наркологічному та психіатричному кабінетах зараховують до стажу роботи у подвійному розмірі. Однак у листі Пенсійного фонду, виданому у 2010 році, йдеться, що зарахування роботи у вказаних кабінетах у подвійному розмірі можливе тільки якщо вказані кабінети є окремими структурними підрозділами. Тож яким із цих нормативних документів слід керуватись?
5401