Оформлення медичного висновку для особи, яка не працює
Запитання
Чи створювати медичний висновок про тимчасову непрацездатність для незастрахованої особи?
Відповідь
Листок непрацездатності формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичного висновку у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Так визначає пункт 2 розділу ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234.
Під час формування медвисновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), на основі яких формуються е-лікарняні, слід керуватися Порядком, затвердженим наказом МОЗ від 01.06.2021 № 1066 (далі — Наказ № 1066).
NB! Із 1 жовтня 2021 року Наказ № 1066 буде обов’язковий для всіх надавачів медпослуг, які проводять експертизу тимчасової непрацездатності.
Тим самим Наказом № 1066 МОЗ визначило Порядок організації експертизи тимчасової втрати працездатності (далі — Порядок № 189). Ним слід послуговуватися замість положення, затвердженого наказом МОЗ від 09.04.2008 № 189.
В окремих випадках лікар видає пацієнту інший документ, що засвідчує його тимчасову непрацездатність. Перелік цих випадків і документів наведений у пунктах 2—4 розділу IV Порядку № 189.
Утім, у будь-якому разі лікар має створити медвисновок про тимчасову непрацездатність особи в ЕСОЗ. Для застрахованої особи на основі цього медвисновку буде сформований е-лікарняний.
Експертус Медзаклад допоможе:
⭐Скоротити час на пошук рішення
⭐Не проґавити жодної законодавчої зміни
⭐Перебудувати роботу під реформу галузі охорони здоров’я
⭐Швидко підготувати документ
⭐Знайти аргументи для перевіряльника
⭐Підвищити кваліфікацію на робочому місці