Оформлення медичного висновку для особи, яка не працює

1345
Автор
головний редактор експертно-правової системи «Експертус Медзаклад»

Запитання

Чи створювати медичний висновок про тимчасову непрацездатність для незастрахованої особи?

Відповідь

 

Листок непрацездатності формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичного висновку у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Так визначає пункт 2 розділу ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234.

Під час формування медвисновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), на основі яких формуються е-лікарняні, слід керуватися Порядком, затвердженим наказом МОЗ від 01.06.2021 № 1066 (далі — Наказ № 1066).

NB! Із 1 жовтня 2021 року Наказ № 1066 буде обов’язковий для всіх надавачів медпослуг, які проводять експертизу тимчасової непрацездатності.

Тим самим Наказом № 1066 МОЗ визначило Порядок організації експертизи тимчасової втрати працездатності (далі — Порядок № 189). Ним слід послуговуватися замість положення, затвердженого наказом МОЗ від 09.04.2008 № 189.

В окремих випадках лікар видає пацієнту інший документ, що засвідчує його тимчасову непрацездатність. Перелік цих випадків і документів наведений у пунктах 2—4 розділу IV Порядку № 189.

 

Утім, у будь-якому разі лікар має створити медвисновок про тимчасову непрацездатність особи в ЕСОЗ. Для застрахованої особи на основі цього медвисновку буде сформований е-лікарняний.

 

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронне направлення: як виписувати

Паперовий документообіг залишився в минулому. Як лікарю первинки направити пацієнта до вузького спеціаліста? Як виписати направлення в стаціонар або на додаткові обстеження? Про це і не тільки — у статті
116373

Медсестра та ЕСОЗ: як зареєструватися і працювати зі власного профілю

Допоможемо медсестрам зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я (далі — ЕСОЗ), адже цього вимагає НСЗУ. Підкажемо, які дані вносити та як працювати в ЕСОЗ залежно від специфіки ЗОЗ чи відділення
1003

Електронні медичні записи: як вести, щоб не втратити коштів від НСЗУ

Аби отримати оплату за надані послуги за Програмою медгарантій, медзаклади повинні звітувати про них в електронній системі охорони здоров'я. Як без помилок вести електронні медичні записи в ЕСОЗ
22369