Електронні закупівлі лікарських засобів: якою мовою зазначати назву?

553

Запитання

Якою мовою зазначати в дужках міжнародну назву ліків? Якщо закуповують великий перелік лікарських засобів, то чи зазначати всі назви в дужках?

Відповідь

Оновлено Порядок визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454. З’ясуємо, як правильно зазначати коди лікарських засобів, їх найменування тощо.

Під час закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі визначають за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника із зазначенням у дужках міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (далі — МНН; відповідно до наказу Мін­економрозвитку від 17.03.2016 № 454 «Про затвердження порядку визначення предмета закупівлі»; далі — Наказ № 454).

Електронні закупівлі лікарських засобівЧитайте: "Медична ефективність: складові елементи та формули"

 

МНН — унікальне найменування діючої речовини лікарського засобу, рекомендоване Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). МНН зазначають англійською мовою.

Проте під час проведення процедур закупівель усі документи, які готує замовник, мають бути українською мовою (згідно зі статтею 15 Закону України від 25.12.2015 № 922­VІІІ «Про публічні закупівлі»; далі — Закон про публічні закупівлі). Також за рішенням замовника всі документи можуть мати автентичний переклад іншою мовою.

Отже, рекомендуємо вказувати МНН українською мовою із МНН англійською мовою.

Наприклад, Парацетамол (Paracetamol).

 

Якщо ж предмет закупівлі містить два та більше лікарських засобів, замовник у дужках зазначає МНН кожного лікарського засобу (відповідно до Наказу № 454).

Електронні закупівлі лікарських засобівЧитайте: "Профілактика професійних захворювань медичних працівників на вірусні гепатити"

 

Тобто під час оприлюднення річного плану закупівлі та оголошення про проведення процедури закупівлі в графі «конкретна назва предмета закупівлі» вказують МНН кожного лікарського засобу, що закуповують. 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як штучний інтелект трансформує роботу керівника медичного закладу, лікаря та медсестри

Розглянемо основні способи застосування штучного інтелекту в роботі різних медичних працівників на основі аналітики української AI-платформи телефонії, колтрекінгу та аналітики дзвінків Ringostat
1365

Як і навіщо моніторити конкурентів у диджитал-маркетингу в галузі охорони здоров'я

Гроші ходять за пацієнтом. Це твердження актуальне нині для ЗОЗ усіх форм власності. З'ясуйте, чому ж одні не мають відбою від пацієнтів, а інші — ледве зводять кінці з кінцями? Для цього — моніторте конкурентів
168

Електронний рецепт: як виписувати

З 1 квітня 2023 року відпуск всіх рецептурних ліків в Україні має здійснюватися за електронним рецептом. Читайте, як виписати електронний рецепт та як пацієнту отримувати по ньому ліки в аптеці
98109

Що відомо про електронну систему БПР

Що таке електронна система БПР, для кого і коли її впроваджуватимуть? Хто буде надавати освітні послуги через електронну систему БПР? Читайте про це в статті
4752