Медзаклад робить ремонт за власні кошти: як списати будматеріали
Запитання
Як правильно списати будівельні матеріали, якщо наші ремонтні роботи проводяться власними силами? Ми закупляємо будівельні матеріали по КЕКВ 2210, а поточний ремонт виконує фізична особа, прийнята по цивільно-правовому договору. (За редакцією автора)
Відповідь
Будівельні матеріали бюджетні ЗОЗ обліковують у складі виробничих запасів на субрахунку 1513 «Будівельні матеріали». Це визначено Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженим наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219.
20 змін у ліцензуванні медзакладів
Для оформлення ремонтних робіт, виконаних за договором цивільно-правового характеру, установи, як правило, не застосовують документи, передбачені національним стандартом ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затвердженим наказом Мінрегіонбуду від 05.07.2013 № 293, а саме: акт приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2 в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт за формою № КБ-3. Використані запаси, у тому числі і на поточний ремонт, проведений фізичною особою за договором ЦПХ, списуйте з балансу на підставі Акта списання (форма № З-2). Складає його зазвичай комісія, призначена наказом керівника. Акт складіть у двох примірниках. Перший примірник здайте до бухгалтерської служби, а другий залиште у матеріально відповідальної особи, на зберіганні якої перебували ці будівель матеріали. На це вказує Інструкція про складання типових форм обліку та списання запасів бюджетних установ, затверджена наказом Держказначейства від 18.12.2000 № 130.
Поточний ремонт — це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей конструкцій і інженерного обладнання та попередження його передчасного зносу. Поточний ремонт проводять, аби забезпечити ефективну експлуатацію будівлі з моменту завершення її будівництва чи капітального ремонту до моменту постановки на черговий капітальний ремонт чи реконструкцію. Це передбачають Державні будівельні норми.
Тож такі витрати визнавайте поточними витратами звітного періоду. Обліковуйте їх у складі матеріальних витрат за обмінними операціями за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» (далі — КЕКВ 2210). При цьому керуйтесь підпунктом 2.2.1-5 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.
Вартість будівельних матеріалів, використаних за договором ЦПХ на поточний ремонт, списуйте з балансу за К-т субрахунку 1513 «Будівельні матеріали» в Д-т субрахунку:
- 8013 «Матеріальні витрати», якщо нерухомість ви використовуєте для виконання бюджетних програм
- 8113 «Матеріальні витрати», якщо використовуєте означену нерухомість для виготовлення продукції (надання послуг, виконання робіт)
Так вчиняйте згідно з пунктом 4 розділу VI Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затвердженим наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11, який вказує, що витрати на ремонт визнають витратами звітного періоду, в якому вони були понесені.