Чи може медпрацівник бути свідком у кримінальній справі

1764

Запитання

Один із пацієнтів, який лікувався від наркозалежності, скоїв злочин. За це його притягли до кримінальної відповідальності. Чи може суд допитувати як свідка лікаря-нарколога, що працював із обвинуваченим? Чи не змушений буде лікар розкрити лікарську таємницю?

Відповідь

Медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків (ч. 1 ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII).

Слідчий, прокурор, слідчий суддя не мають права допитувати як свідків медичних працівників та інших осіб, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обовязків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну й сімейну сторони життя особи — про відомості, які становлять лікарську таємницю. Проте особа, яка довірила медичним працівникам ці відомості, може обмежити обсяг професійної таємниці або навіть звільнити медичних працівників від обов’язку її зберігати.

Чи може медпрацівник бути свідком у кримінальній справіЧитайте: "Охорона праці медсестер фізіотерапевтичного відділення"

Отже, медперсонал можна допитувати як свідків, але з певними процедурними особливостями. Якщо слідчий, прокурор чи слідчий суддя їх не дотримають, суд визнає свідчення лікаря недопустимим доказом.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
2285

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
7569