Участь реформованого медзакладу у програмі «Доступні ліки»

612

Запитання

Які дії можуть забезпечити подальшу участь реформованого медзакладу у програмі «Доступні ліки»?

Відповідь

Законодавчо затверджено, що КНП не мають права розпоряджатися бюджетними коштами. Через це на органи місцевого самоврядування покладається обов’язок визначити у місячний термін розпорядників бюджетних коштів: обласні, районні, міські держадміністрації та ОТГ. Невідкладно це зробити треба у регіонах, що у якості кінцевих розпорядників бюджетних коштів мають автономізовані медзаклади-надавачі ПМД.

Нові розпорядники бюджетних коштів повинні заключити нові договори з аптеками-учасниками програми «Доступні ліки». При цьому потрібно докласти зусиль для погашення поточної заборгованості перед аптеками. Усі медзаклади приватної власності, уклавши договір з НСЗУ, мають право виписувати рецепти на ліки за програмою. Щоб це було можливим, вони мають звернутися до визначеного розпорядника коштів та отримати необхідне погодження. Фізичні особи — підприємці найближчим часом також отримають законно цю можливість. Мінохорони здоров’я вже підготувало проект змін до постанови КМУ і незабаром направить його на розгляд Уряду.

Атестація медичних працівників — 2025

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Програма реімбурсації «Доступні ліки — 2025»

З'ясуйте, що передбачатиме програма «Доступні ліки» в Україні у 2025 році, який буде повний перелік доступних ліків та як ЗОЗ долучитися до програми. Скачайте актуальні Реєстри лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації
128