Лікарняний із травмпункту без підпису головлікаря: чи оплачувати
Запитання
Працівник отримав лікарняний у травмпункті поза місцем проживання та роботи. Головний лікар закладу відмовився проставити підпис та печатку. Аргумент — травмпункти обслуговують усіх, незалежно від місця реєстрації та роботи. Бухгалтерія не приймає лікарняний для оплати без засвідченого підпису головлікаря. Чи підлягає лікарняний оплаті?
Відповідь
Особам, які захворіли поза постійним місцем проживання та роботи — під час відрядження, відпустки, санаторно-курортного лікування тощо, листок непрацездатності (довідку) видає лікувально-профілактичний заклад за місцем їх тимчасового перебування — із дозволу головного лікаря та на число днів непрацездатності (п. 1.10 Інструкції № 455).
Головний лікар має підписати такий листок у графі «Видачу листка непрацездатності дозволяю» та засвідчити підпис круглою печаткою закладу. Відповідний запис потрібно зробити й у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого (п. 3.8 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з тимчасової втрати працездатності, ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406).
Норму обумовлює прив’язка закладів охорони здоров’я до певної адміністративно-територіальної одиниці для обслуговування хворих, що проживають і працюють на її території.
Із-поміж функцій таких пунктів — видача листків непрацездатності строком до трьох днів (п. 3.19 Наказу № 500).
Листок непрацездатності, який видали у травмпункті, не потребує підпису головного лікаря, засвідченого круглою печаткою закладу. Комісія або уповноважений із соціального страхування підприємства може прийняти такий листок для оплати.