Лікарняний із травмпункту без підпису головлікаря: чи оплачувати

670

Запитання

Працівник отримав лікарняний у травмпункті поза місцем проживання та роботи. Головний лікар закладу відмовився проставити підпис та печатку. Аргумент — травмпункти обслуговують усіх, незалежно від місця реєстрації та роботи. Бухгалтерія не приймає лікарняний для оплати без засвідченого підпису головлікаря. Чи підлягає лікарняний оплаті?

Відповідь

Підстава для призначення допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю — виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). Як видавати, продовжувати та обліковувати листки непрацездатності, визначає Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455).

Особам, які захворіли поза постійним місцем проживання та роботи — під час відрядження, відпустки, санаторно-курортного лікування тощо, листок непрацездатності (довідку) видає лікувально-профілактичний заклад за місцем їх тимчасового перебування — із дозволу головного лікаря та на число днів непрацездатності (п. 1.10 Інструкції № 455).

Головний лікар має підписати такий листок у графі «Видачу листка непрацездатності дозволяю» та засвідчити підпис круглою печаткою закладу. Відповідний запис потрібно зробити й у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого (п. 3.8 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з тимчасової втрати працездатності, ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406).

Норму обумовлює прив’язка закладів охорони здоров’я до певної адміністративно-територіальної одиниці для обслуговування хворих, що проживають і працюють на її території.

Із-поміж функцій таких пунктів — видача листків непрацездатності строком до трьох днів (п. 3.19 Наказу № 500).

Листок непрацездатності, який видали у травмпункті, не потребує підпису головного лікаря, засвідченого круглою печаткою закладу. Комісія або уповноважений із соціального страхування підприємства може прийняти такий листок для оплати.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

СОП «Тестування на вірусні гепатити B і C із використанням швидких тестів»: зразок

Зразок СОП допоможе впорядкувати процедуру і дотримати техніки безпеки під час визначення антитіл до вірусу гепатиту B та C в цільній крові, сироватці чи плазмі з метою діагностики гепатиту B та C
306