Пільгова пенсія до досягнення пільгового пенсійного віку

721

Запитання

Чи можливо отримати пільгову пенсію до досягнення пільгового пенсійного віку медпрацівникам?

Відповідь

Лікарі та молодші спеціалісти з медичною освітою мають право на пенсію за вислугу років згідно із пунктом 21 розділу ХV Закону № 1058. Однак вислуга років, необхідна для призначення такої пенсії (п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ), у працівників має бути на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VII, тобто станом на 11.10.2017. Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою КМУ від 04.11.1993 № 909, передбачені лікарі та молодші спеціалісти з медичною освітою незалежно від найменування посади.

Медпрацівники виходитимуть на пенсію за вислугу років незалежно від віку за умови, якщо станом на 01.04.2015 вони мали 25 років спеціального трудового стажу або станом на 31.12.2015 — 25 років шість місяців.

Особи, які станом на 11.10.2017 мають 26 років шість місяців спеціального стажу, вийдуть на пенсію у віці, вказаному у Таблиці 4.

Пільгова пенсія до досягнення пільгового пенсійного вікуЧитайте: "Командировка медработников: порядок, оплата, законодательство"

Призначення пенсії особам, які на 11.10.2017 мають 26 років 6 місяців спеціального стажу

Пенсію за вислугу років призначають та виплачують, коли працівника звільняють з роботи, яка дає право на таку пенсію (ст. 114 Закону № 1058). Такої вимоги під час призначення пенсії за віком на пільгових умовах у законодавстві немає.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Льготы в физиотерапии: пенсия, доплаты, отпуск

Читайте, какие льготы полагаются медицинской сестре физиотерапии, в каких случаях можно рассчитывать на сокращенную рабочую неделю и дополнительный отпуск и нужно ли проводить аттестацию рабочих мест.
6129

Пільгова пенсія медпрацівників психоневрологічного диспансерно-поліклінічного відділення

Чи передбачена пільгова пенсія медичним працівникам психоневрологічного відділення? Які види робіт вважають безпосереднім обслуговування хворих? Які нормативні акти врегульовують ці питання? Докладно відповідаємо у статті!
4294

Зарахування до медичного стажу періоду роботи психологом

З листа до редакції: «Лікар-терапевт 3 роки працювала на посаді психолога кардіологічної медико-соціальної експертної комісії обласного центру медико-соціальної експертизи. Чи можна зарахувати цей період до медичного стажу при оформленні пенсії?»
2122

Зарахування періодів роботи в окремих кабінетах закладу охорони здоров’я до стажу роботи у подвійному розмірі

У 2005 році Мінпраці спільно з МОЗ та Пенсійним фондом видав листа, згідно з яким періоди роботи працівників у кабінетах інфекційних захворювань, протитуберкульозному, наркологічному та психіатричному кабінетах зараховують до стажу роботи у подвійному розмірі. Однак у листі Пенсійного фонду, виданому у 2010 році, йдеться, що зарахування роботи у вказаних кабінетах у подвійному розмірі можливе тільки якщо вказані кабінети є окремими структурними підрозділами. Тож яким із цих нормативних документів слід керуватись?
5099