Документація щодо відмови пацієнта підписувати інформовану згоду

360

Запитання

У якій документації зазначають про відмову пацієнта підписувати інформовану згоду?

Відповідь

У законодавстві наведено процедуру оформлення відмови пацієнта від медичного втручання: якщо відсутність згоди може призвести до тяжких для пацієнта наслідків, лікар зобов'язаний йому це пояснити (відповідно до ч. 3 ст. 43 Основ законодавства про охорону здоров'я). У разі подальшої відмови пацієнта від лікування лікар має право взяти від нього письмове підтвердження, а за неможливості його одержання — засвідчити відмову відповідним актом у присутності свідків.

Насамперед, від пацієнта потрібно отримати оформлену ним особисто письмову відмову (окремим письмовим документом або власноручним записом та підписом у медичній карті), а якщо це неможливо — фіксувати її актом за участю свідків. Зберігати такий документ треба там, де згідно з чинним законодавством зберігають форму № 003-6/о, та протягом тих самих строків, що й згадана форма.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

СОП «Тестування на вірусні гепатити B і C із використанням швидких тестів»: зразок

Зразок СОП допоможе впорядкувати процедуру і дотримати техніки безпеки під час визначення антитіл до вірусу гепатиту B та C в цільній крові, сироватці чи плазмі з метою діагностики гепатиту B та C
269