Відповідь
Багаторазові стоматологічні бори дезінфікуйте у три етапи:
І етап — дезінфекція хімічним методом.
Використовуйте ємкості ЄДПО з решітками і фіксаторами: бори занурте у дезінфекційний розчин «Бланідас Актив». Концентрація й експозиція розчину — згідно з методичними рекомендаціями виробника.
ІІ етап — достерилізаційне очищення.
Достерилізаційне очищення проводьте у розчині, в який попередньо занурювали бори. Після дезінфекції та до стерилізації кожен бор мийте окремо протягом 1 хв, обполосніть проточною водою протягом 3-5 хв, потім — дистильованою упродовж 1 хв. Розкладіть бори у чашки Петрі по 10 штук у кожну, сушіть у сушильній шафі за температури 85 °C до повного видалення вологи.
ІІІ етап — стерилізація фізичним або хімічним методом.
Стерилізація фізичним методом: відкриті чашки Петрі з борами стерилізуйте в автоклаві або сухожаровій шафі. Після стерилізації накрийте чашки стерильними кришками та складіть у шафу з ультрафіолетовими променями для зберігання стерильних виробів.
Читайте: "Контроль стерильності в медзакладі: моніторинг, валідація, загальні правила"
Стерилізація хімічним методом: занурте бори у розчин «Бланідас НОК», вийміть через 20 хв. Висушіть і перенесіть у шафу з ультрафіолетовими променями для зберігання стерильних виробів.
Якою може бути внутрішньолікарняна інфекція? Що спричиняє ВЛІ? Яких санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів вжити для профілактики інфекцій?
Збережіть інструкцію промивання шлунка зондовим методом, у якій ураховані всі вимоги санепідрежиму та інфекційної безпеки
Знижуйте рівень контамінації та запобігайте ризикам внутрішнього інфікування пацієнтів і медичного персоналу за допомогою СОП «Очищення й дезінфекція в стоматологічному кабінеті»
Скачайте пам'ятку від журналу «Довідник головної медичної сестри» про основи репроцесингу медвиробів у стоматології. Обирайте метод залежно від категорії ризику та інструкції виробника
Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті