Робота медпрацівників у святкові та неробочі дні

1058

Запитання

Працівника залучили до роботи у святковий день і надали йому за це інший день відпочинку. Як оплатити години роботи працівника у вихідний?

Відповідь

Роботу у вихідні та святкові дні компенсуйте працівникові за його згодою:

 • іншим днем відпочинку
 • подвійною оплатою (ст. 72 КЗпП).

Зразки планів на 2020-й: скачайте

Оплату роботи у святковий та неробочий день обчислюйте за статтею 107 КЗпП:

 • відрядникам — за подвійними відрядними розцінками
 • працівникам, працю яких оплачуєте за годинними або денними ставками, — у розмірі подвійної годинної або денної ставки
 • працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо вони працювали у святковий і неробочий день у межах місячної норми робочого часу. Якщо працівник працював понад місячну норму — у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад

  У подвійному розмірі оплачуйте години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

  Мінсоцполітики у роз’ясненні від 29.12.2009 № 853/13/84-09 наголошує, що, крім подвійної оплати, працівникові, який працював у святковий (неробочий) день, за його бажанням можна надати інший день відпочинку, що не оплачується і є вихідним.

  Отже, якщо залучили працівника до роботи у вихідний день, працівник має право обрати як компенсацію за таку роботу або інший день відпочинку, або підвищену оплату відпрацьованих годин. При цьому йдеться як про загальні вихідні дні, так і вихідні за графіком роботи закладу. Свій вибір працівник має погодити з керівником.

  Якщо працівник обере інший день відпочинку, його роботу у вихідний день оплатіть в одинарному розмірі.

  Робота у святкові та неробочі дніЧитайте: "Оплата праці медичних працівників в 2018 — до та після реформування"

  Порядку визначення виду компенсації і строку, в який працівник має використати інший день відпочинку, законодавство не встановлює. Тому між працівниками й роботодавцями іноді виникають суперечки щодо строків використання днів відпочинку. Щоб уникнути непорозумінь, визначте у правилах внутрішнього трудового розпорядку порядок надання і строк використання інших днів відпочинку як компенсації за роботу у вихідні та святкові дні.

  Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

  Останні новини

  Усі новини

  Статті за темою

  Усі статті за темою

  Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

  На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
  74