Чи враховують суму індексації під час обчислення доплати до рівня мінімальної зарплати медичному працівнику

404

Запитання

Працівнику нараховано зарплату за січень поточного року, яка менша за розмір мінімальної зарплати. Також нараховано суму індексації. Чи потрібно враховувати суму індексації під час обчислення доплати до рівня мінімальної зарплати?

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці (ч. 4 ст. 3 Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці»). Для забезпечення цієї гарантії з 01.01.2017 працівникам, у яких зарплата за відпрацьований місяць менша за розмір мінімальної зарплати, нараховують доплату до рівня мінімальної зарплати.

Чи враховують суму індексації під час обчислення доплати до рівня мінімальної зарплати медичному працівникуЧитайте: "Орієнтовна циклограма діяльності головної медичної сестри на четвертий квартал"

Мінімальний розмір зарплати належить до основних державних соціальних гарантій, а індексація доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін — до інших державних соціальних гарантій (відповідно до ст. 17 та 18 Закону України від 05.10.2000 № 2017-III «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»).

Отже, обчислюючи доплату до рівня мінімальної зарплати, суму індексації не враховують, адже це інша державна соціальна гарантія, яку також потрібно забезпечити. Тож з урахуванням доплати до рівня мінімальної зарплати працівнику нарахують зарплату в сумі 3200,00 грн. та додатково — суму індексації зарплати.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Як надати домедичну допомогу в разі поранень

ІНФОГРАФІКА

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
344