Чи зарахують медсестрам бали БПР за 2024 рік
Запитання
До 30 листопада триває громадське обговорення проєкту нового порядку атестації працівників сфери охорони здоров’я. Якщо виходити із норм документа, чи будуть зараховані медсестрам бали БПР за 2024 рік?
Відповідь
Ні, якщо виходити з норм проєкту наказу МОЗ «Про затвердження Порядку атестації працівників сфери охорони здоров’я та внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України».
15 відповідей про БПР медсестер у 2024 році
Усі працівники сфери охорони здоров’я здобувають нові знання та навички відповідно до єдиного Положення про систему безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 14.07.2021 № 725 (далі — Постанова № 725, Положення про БПР).
Облік балів у особистому освітньому портфоліо для працівників сфери охорони здоров’я, визначених пунктом 2 Постанови № 725, має розпочатися з 01 січня 2025 року.
Щорічна перевірка особистого освітнього портфоліо з балами безперервного професійного розвитку — у 2026 році.
Увага! Медичні, фармацевтичні працівники та фахівці з реабілітації зобов’язані, зокрема постійно підвищувати рівень професійних знань та майстерності, у тому числі рівень цифрової компетентності (ст. 78 Основ законодавства про охорону здоров’я).
⚡ Працюємо з операційною системою ⚡ Встановлюємо необхідне програмне забезпечення ⚡ Організовуємо роботу та навчання працівників ⚡ Працюємо в команді ⚡ Працюємо з МІС
Із 1 січня 2024 року система БПР поширюється на всіх працівників сфери охорони здоров’я, а саме:
- лікарів;
- фахівців (фахових молодших бакалаврів, молодших бакалаврів, бакалаврів) з фармацевтичною освітою;
- професіоналів і фахівців у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я;
- професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я (п. 2 Постанови № 725).
БПР зобов’язані здійснювати працівники сфери охорони здоров’я, зокрема, які отримали документ про:
- вищу освіту за спеціальностями 223 «Медсестринство», 224 «Технології медичної діагностики та лікування», 227 «Терапія та реабілітація», 229 «Громадське здоров’я» галузі знань 22 «Охорона здоров’я»;
- фахову передвищу освіту за спеціальностями 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 223 «Медсестринство», 224 «Технології медичної діагностики та лікування», 226 «Фармація, промислова фармація» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» (п. 4 Положення про БПР).
Ще одне підтвердження обов’язку проходити БПР — діяльність за професією, включеною до розділу «Фахівці» Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117 (далі — ДКХП 78). Наразі він налічує 57 професій: від сестер медичних / братів медичних, акушерів/акушерок до фельдшерів, лаборантів і диспетчерів оперативно-диспетчерської служби.
Система БПР поширюється не лише на медичних працівників у закладах охорони здоров’я, а й на осіб, які мають фахову передвищу або вищу медичну і фармацевтичну освіту та працюють у закладах освіти, профспілкових організаціях і громадських об’єднаннях, що провадять діяльність у сфері охорони здоров’я (пп. 7-1 п. 2 Положення про БПР). Отже, наприклад, шкільні медичні сестри теж мають проходити навчання в межах БПР.