Чи обов’язково використовувати Єдиний портал вакантних посад у закладах охорони здоров’я для пошуку працівників

324
Автор
експерт із кадрових питань

Запитання

Заклад охорони здоров’я приймає та переводить медичних працівників на вакантні посади без використання Єдиного веб-порталу вакантних посад у державних та комунальних закладах охорони здоров’я. Чи не вважається це порушенням? Яка відповідальність передбачена для керівника ЗОЗ, який не користується порталом?

Відповідь

Для добору медичних працівників на вакантні посади використовувати портал не обов’язково. Виняток — конкурс на посаду керівника закладу охорони здоров’я. Пояснимо докладніше.

Національна сертифікація керівників ЗОЗ — 2025

Положення про Єдиний веб-портал вакантних посад у державних та комунальних закладах охорони здоров’я затверджене постановою КМУ від 29.03.2024 № 358 (далі — Постанова № 358; Положення № 358; Єдиний портал вакансій). Постанова набула чинності 1 серпня 2024 року. Із цієї дати ЗОЗ користуються Єдиним порталом вакансій для пошуку медпрацівників.

Користування Єдиним порталом вакансій не виключає пошуку медпрацівників ЗОЗ за допомогою інших джерел, як-от центри зайнятості і профільні сайти. Урешті, «сарафанне радіо» теж ніхто не скасовував. Навпаки, Єдиний портал вакансій розширює можливість ефективно добирати кадри та забезпечує прозорість процесу працевлаштування в ЗОЗ. Однак це стосується працівників, яких призначають не за конкурсом.

Інша річ, якщо в комунальному або державному ЗОЗ вивільняється посада керівника. Керівників державних і комунальних ЗОЗ призначають за результатами конкурсу відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2017 № 1094 (далі — Порядок № 1094). Цього року урядовці внесли зміни до Порядку № 1094, які стосуються, зокрема, користування Єдиним порталом вакансій (постанова КМУ «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2008 р. № 777 i від 27 грудня 2017 р. № 1094» від 23.07.2024 № 840).

Відтепер конкурсна комісія оприлюднює оголошення про проведення конкурсу на Єдиному порталі вакансій та офіційному сайті органу управління (абз. 1 п. 27 Порядку № 1094). А учасники конкурсу подають усі документи в сканованому вигляді на опубліковану конкурсну вакансію на Єдиному порталі (п. 28 Порядку № 1094). Для цього попередньо потрібно зареєструватися та авторизуватися за посиланням.

Олег Юдін адвокат, голова Ради захисту прав лікарів
Поради адвоката, що допоможуть зорієнтуватися в разі візиту перевіряльників, визначити їхні повноваження, причини заходу контролю й аргументи для захисту

За допомогою Єдиного порталу вакансій ЗОЗ шукають медпрацівників для прийняття на вакантні посади. У разі переведення працівника на вакантну посаду за його згодою оголошення на Єдиний портал подавати не потрібно.

Постанова № 358 зобов’язує державні та комунальні ЗОЗ зареєструватися на Єдиному порталі вакансій та подавати за його допомогою інформацію про створені або вивільненні робочі місця. До того ж це треба робити протягом робочих 10 днів з моменту створення або вивільнення посади (п. 4 Постанови № 358). Проте, якщо знайшли кандидата раніше, подавати оголошення про вакансію на Єдиний портал не потрібно.

Зверніть увагу, що за допомогою Єдиного порталу ЗОЗ надають оголошення про вакансії лише медичних працівників (лікарів, сестер медичних, лаборантів, рентгенолаборантів та інших).

Відповідальності за невикористання Єдиного порталу вакансій під час пошуку кандидатів на посади ані Постанова № 358, ані Положення № 358 не передбачають.

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Мобілізація медичних працівників: кого можуть призвати на військову службу та хто не підлягає мобілізації

Як відбувається мобілізація медиків, зокрема жінок-медиків, як діяти після отримання повістки та хто не може бути мобілізованим. Читайте про це в статті
384799