Медичний працівник передумав звільнятися. Що робити закладу?
Запитання
Працівник подав заяву про звільнення за власним бажанням. Медзаклад запросив на його місце іншого кандидата, утім, працівник передумав звільнятися. Як має вчиняти керівник лікарні?
Відповідь
Згідно з частиною другою статті 38 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322VIII (КЗпП), якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, роботодавець не вправі звільнити його за поданою раніше заявою. Проте ця норма не поширюється на випадки, коли на місце такого працівника запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
Особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого закладу за погодженням між керівниками закладів, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору (ч. 5 ст. 24 КЗпП).
Отже, якщо заклад на місце працівника, який звільняється, вже запросив іншого кандидата, він має відмовити працівнику, який звільняється, в праві відкликати заяву про звільнення.
Читайте: "Персональні дані медичних працівників: як захистити?"
Таку відмову доцільно зазначити в резолюції керівника на заяві працівника про відкликання раніше поданої заяви про звільнення за власним бажанням.
За наявності вакансій у закладі та згоди роботодавця і працівника, що передумав звільнятися, останнього може бути переведено на іншу посаду.
Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:
Мовою закону про раннє виявлення онкозахворювань у населення
Виявляти онкозахворювання в пацієнтів на ранніх стадіях — обов’язок не лише лікарів, а й молодших спеціалістів з медичною освітою. Однак якість їхньої роботи залежить від того, як її організує керівник — головна медична сестра. Що входить до спеціалізованої онкологічної допомоги та які обов’язки головної медичної сестри під час її надання, дізнайтеся з публікації