Чи можна обіймати посаду головної медичної сестри за сумісництвом

446
Автор
провідний консультант системи «Експертус Медзаклад»

Запитання

Чи може медична сестра працювати за сумісництвом на посаді головної медичної сестри на 0,5 ставки, а на посаді сімейної медичної сестри на повну ставку? Тобто чи можна працювати на посаді головної медичної сестри за сумісництвом?

Відповідь

Так, законодавство не встановлює обмежень.

Як спланувати штат та оплатити роботу медпрацівників

Працівник має право укладати трудовий договір як на одному, так і на декількох підприємствах одночасно (ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Сумісництво — це виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або в роботодавця — фізичної особи (ч. 1 ст. 102-1 КЗпП).

КЗпП не встановлює жодних вимог, на якій посаді працювати за основним місцем роботи, а на якій за сумісництвом. Але обмеження може містити колективний або трудовий договір, який медична сестра уклала із роботодавцем (ч. 2 ст. 21 КЗпП).

У прийнятті й оформленні на основне місце роботи й за сумісництвом немає суттєвих відмінностей. Єдине — особа, яка влаштовується за основним місцем, має додатково подати заяву, якою визначити це місце роботи основним.

А сумісник у заяві про прийняття на роботу має зазначити «за сумісництвом» і визначити бажані години роботи. Так він бере на себе відповідальність за те, що графіки за обома місцями роботи не перетинатимуться.

Основне місце роботи — місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, та визначене ним як основне згідно з поданою заявою (до відкликання) та відомостями, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру на її підставі (п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI)

У 2022 році запрацювали суттєві зміни щодо умов роботи й обмеження її тривалості за сумісництвом. Нормативні документи, які досі регулювали сумісництво, скасували.

На підставі постанови КМУ № 1306 із 25.11.2022 втратила чинність постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245.

КМУ розпорядженням від 22.11.2022 № 1047-р скасував наказ Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 28.06.1993 № 43.

Нині медичні працівники, зокрема медичні сестри, мають право працювати на умовах:

  • повної зайнятості й на основній посаді, і за сумісництвом;
  • неповного робочого часу на основній посаді й на умовах повної зайнятості за сумісництвом;
  • повної зайнятості на основній посаді й неповного робочого часу за сумісництвом.

Посада головної медичної сестри належить до керівників, тому зазвичай медичні заклади приймають чи переводять працівників на керівну посаду як на основне місце роботи з міркувань престижності, більшої оплати праці за керівною посадою.

Проте нормативного акта, який би регламентував кількість штату, немає. Заклади самостійно визначають свою організаційну структуру, установлюють чисельність працівників і затверджують штатний розпис відповідно до частини 3 cтатті 64 Господарського кодексу України. Тому в штаті може бути неповна ставка керівника з медсестринства. У такому разі оплата праці за посадою сестри медичної на повну ставку буде більшою, ніж за керівною посадою.

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
89037

Графік відпусток медпрацівників — 2024: як скласти

У гарячий весняно-літній період використовуйте складений заздалегідь графік відпусток медичних працівників на 2024 рік. Важливо, щоб кожен структурний підрозділ медзакладу безперебійно працював впродовж року
32346