Чи правомірно оформити медичного директора не на повну ставку
Запитання
Чи правомірно працевлаштувати медичного директора у приватному закладі охорони здоров’я не на повну ставку?
Відповідь
Так, правомірно.
Успішний управлінець закладу охорони здоров'я — 2024
Медичний директор має такі самі трудові права, як і інші працівники. Тож неповний робочий час медичному директору можете встановити із власної ініціативи або за його бажанням. Зробіть це, коли приймаєте на роботу або згодом (ст. 56 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).
Якщо працювати на умовах неповного робочого часу бажає працівник, він має написати заяву та узгодити її з керівником закладу. Після узгодження керівник видає наказ про встановлення працівнику графіка роботи з неповним робочим часом з оплатою відповідно відпрацьованому часу.
Коли неповний робочий час ініціюєте ви як роботодавець, то видайте наказ та ознайомте з ним працівника.
Графік роботи належить до істотних умов праці. У мирний час попереджайте працівника про його зміну не менше ніж за два місяці до того, як її впровадити (ч. 3 ст. 32 КЗпП).
Під час воєнного стану маєте право запровадити неповний робочий час за спрощеною процедурою та повідомити про зміни істотних умов праці безпосередньо перед тим, як їх запровадити (ч. 2 ст. 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ).
Утім урахуйте, що медичний директор — це керівна посада й підлеглі мають розуміти, коли саме він працює. Тому в наказі про встановлення неповного робочого часу медичному директору вкажіть чіткий графік його роботи, наприклад:
- із неповним робочим днем — із понеділка до п’ятниці з 8:30 до 13:00;
- із неповним робочим тижнем: понеділок, середа, п’ятниця з 8:00 до 16:30;
- із неповним робочим днем та тижнем: понеділок, середа з 8:00 до 16:30, п’ятниця з 8:30 до 12:30.
Індивідуальний графік роботи узгодьте із працівником.