Чи продовжує діяти відстрочка від мобілізації працівнику, який здобуває другу освіту

1407
Автор
аналітик Експертус Кадри, юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку

Запитання

До якої дати діятиме відстрочка від мобілізації працівнику, який здобуває другу освіту?

Відповідь

Працівники зберігатимуть право на відстрочку до завершення поточного навчального року.

Юридичний супровід роботи медзакладу: прораховуємо ризики

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 № 3633-IX (далі — Закон № 3633) виклав у новій редакції статтю 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (далі — Закон № 3543). Вона визначає підстави для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Із 18.05.2024 норма щодо відстрочки військовозобов’язаним, які здобувають освіту, передбачатиме, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають:

Громадяни України, які навчаються у закладах освіти та мали право на відстрочку на час навчання, у разі втрати цього права відповідно до статті 23 Закону № 3543 зберігають таке право до завершення поточного навчального року (п. 3 ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3633).

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Графік відпусток медпрацівників — 2024: як скласти

У гарячий весняно-літній період використовуйте складений заздалегідь графік відпусток медичних працівників на 2024 рік. Важливо, щоб кожен структурний підрозділ медзакладу безперебійно працював впродовж року
30504

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
85570