28 травня Мін’юст зареєстрував наказ МОЗ від 16.04.2025 № 650, який затвердив Порядок проведення атестації працівників сфери охорони здоров’я (далі — Порядок атестації; Наказ № 650). Ідеться про запровадження оновленої моделі атестації для всіх працівників охорони здоров'я.
7 відповідей на запитання про БПР у 2025 році
Коли відновиться атестація
Атестація відновиться через шість місяців після завершення воєнного стану. До того часу працівники не втрачатимуть своїх категорій через закінчення дії посвідчень. Строк дії сертифікатів спеціаліста і посвідчень про кваліфікаційну категорію, який сплив у період дії воєнного стану, подовжується на період дії воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення або скасування (пп. 1, 2 п. 2 Наказу № 650).
Як часто проходити атестацію
Атестаційний період і надалі становить п’ять років. У такому разі працівник проходить чергову атестацію (п. 6 розд. I Порядку атестації).
Утім якщо клініко-експертна комісія, медична чи наглядова рада ЗОЗ, інші суб’єкти зовнішнього і внутрішнього контрою якості надання медичної допомоги виявлять проблеми чи помилки в роботі працівника, йому доведеться пройти позачергову атестацію.
Серед можливих причин організації позачергової атестації — документально підтверджена інформація про:
- невиконання або неналежне виконання обов’язків, порушення правил професійної етики і деонтології;
- подання для щорічної перевірки до відділу кадрів недостовірних даних щодо обсягу балів БПР за відповідний річний період.
Повний перелік підстав дивіться в пункті 10 розділу IV Порядку атестації.
Якщо працівник не атестується вчасно, роботодавець зараховує його на посаду лікаря-стажиста або стажиста за іншою професією професіонала чи фахівця у сфері охорони здоров’я до відновлення професійної діяльності.
Нагадаємо, що раніше законодавство передбачало обов’язок переводити на посаду стажиста з обмеженням доступу до професійної діяльності лише лікарів. Після відновлення атестації ця вимога пошириться на всіх працівників сфери охорони здоров’я.
Працювати на посаді стажиста можна під керівництвом професіонала чи фахівця у сфері охорони здоров’я за відповідною спеціальністю. Час роботи на посаді стажиста зараховується до стажу роботи за спеціальністю (п. 2 розд. VІІ Порядку атестації).
Також МОЗ повідомило, скільки балів БПР за рік треба набирати усім працівникам сфери охорони здоров’я.
За матеріалом Експертус Медзаклад