Як оцінюватимуть учасників конкурсу на посаду керівника медзакладу — проєкт наказу МОЗ

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт наказу МОЗ «Про затвердження Порядку оцінювання учасників конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я» (далі — Порядок)

Як оцінюватимуть учасників конкурсу на посаду керівника медзакладу — проєкт наказу МОЗ

Порядок визначає вимоги до оцінювання та перелік індикаторів відповідності критеріям учасників конкурсу на посаду керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я (далі ― ЗОЗ). Критерії встановлює пункт 35 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2017 № 1094 (далі ― Порядок № 1094). Серед них ―  доброчесність, професійна компетентність та управлінські навички.

Конкурс на посаду керівника ЗОЗ по-новому

Як конкурсна комісія оцінюватиме учасників конкурсу на посаду керівника ЗОЗ за критерієм доброчесності, регламентують у розділі ІІ Порядку. Для цього визначили індикатори, як здатність:

  • захищати права i законні інтереси пацієнтів та суспільства;
  • утримуватись у професійній діяльності від приватних інтересів;
  • дотримувати норми професійної етики й деонтології не лише під час виконання професійних обов’язків.

Якщо члени конкурсної комісії дійдуть висновку, що є обставини для обґрунтованого сумніву щодо відповідності учасника конкурсу хоча б одному індикатору доброчесності ― вважатимуть, що він не відповідає критерію доброчесності. Для того щоб зробити висновок, необхідні чіткі та переконливі докази.

Розділ ІІІ Порядку містить перелік індикаторів до критеріїв ― професійна компетентність та управлінські навички. Професійну компетентність оцінюватимуть за стратегічними, організаційними, аналітичними, виконавськими, комунікативними та особистими індикаторами.

Управлінські навички визначатимуть за індикаторами ефективних рішень, упроваджених змін, кризового управління та управління персоналом.

На відміну від критерію доброчесності професійну компетентність та управлінські навички оцінюватимуть за балами. Кількість балів містить додаток 2 до Порядку. Максимум ― 12 балів.

Учасник конкурсу може отримати до загальної суми балів по одному додатковому балу, якщо документально підтвердить, що має науковий ступінь, вчене або почесне звання, вільно володіє іноземною мовою, що є офіційною мовою Ради Європи.

Рейтингову оцінку розраховуватимуть за формулою (абз. 10 п. 35 Порядку № 1094).

Фіналістами стануть учасники конкурсу до трьох осіб, які отримали найвищі рейтингові оцінки. Із ними проведуть підсумкові співбесіди. За результатом співбесід конкурсна комісія обере переможця через голосування.

Раніше МОЗ пояснило, які цифрові послуги може надавати лікар спеціалізованої допомоги.

За матеріалами Експертус Медзаклад

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Як штучний інтелект трансформує роботу керівника медичного закладу, лікаря та медсестри

Розглянемо основні способи застосування штучного інтелекту в роботі різних медичних працівників на основі аналітики української AI-платформи телефонії, колтрекінгу та аналітики дзвінків Ringostat
3482

День лікаря — 2024: листівки, дата, історія свята

У Міжнародний день лікаря вітають тих, хто присвятив своє життя служінню людському здоров'ю. З'ясуйте, коли святкують День лікаря — 2024, та завантажте вітальні листівки
56840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді