КМУ постановою від 18.10.2024 № 1192 вніс зміни до Положення про Національну службу здоров’я України (далі — Положення).
Зокрема Положення визначає, що НСЗУ є цетральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом.
НСЗУ проти ЗОЗ: аналіз судової практики
Зокрема, до компетенції НСЗУ належить:
- вносити на розгляд міністру охорони здоров’я пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), які КМУ вносить на розгляд РНБО відповідно до Закону України «Про санкції»;
- брати участь у реалізації, контролі та моніторингу ефективності державної санкційної політики з питань, що належать до її компетенції.
Оновлене Положення передбачає, що НСЗУ розробляє не лише проєкт програми медгарантій, а й порядок її реалізації.
Також НСЗУ здійснює заходи, що забезпечують цільове та ефективне використання коштів за програмою медгарантій. Для цього вона проводить моніторинг. Про виявлені порушення умов договорів НСЗУ інформує не лише уповноважені державні органи, а й органи місцевого самоврядування.
Окрім того, КМУ уточнив, які звернення та скарги, пов'язані з її діяльністю, розглядає НСЗУ. Ідеться, зокрема, про звернення та скарги щодо реалізації прав пацієнтів у сфері державних фінансових гарантій, виконанням умов договорів про медичне обслуговування населення та договорів про реімбурсацію. Також НСЗУ виявляє причини, що призводять до подання скарг, і вживає заходів для їх усунення.
За матеріалами КМУ та Експертус Медзаклад