Наразі епідемічний поріг перевищений лише в Чернівецькій області. Тож запроваджувати загальнонаціональний карантин Уряд не планує. Про це повідомив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України.
Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс
За словами Ігоря Кузіна, МОЗ кожного тижня отримує цю інформацію та бачить, що, наприклад, станом за цей тиждень перевищення епідемічного порогу є лише в Чернівецькій області. У всіх інших епідпоріг не перевищений.
Це означає, що на рівні Чернівецької області в разі стрімкого зростання кількості хворих, можна ініціювати винесення питання на комісію з техногенно-екологічної безпеки й ухвалити рішення про певні обмежувальні заходи. Наприклад, продовжити зимові канікули, запровадити додаткову паузу в навчанні для дітей, щоб розірвати ланцюжок передачі, або впровадити масковий режим, рекомендований до застосування в певних місцях. Обсяг заходів затверджує своїм рішенням обласна комісія.
Своєю чергою, Рівненська область застосувала профілактичні заходи без перевищення епідемічного порогу. В регіоні продовжили зимові канікули, щоб не допустити наближення до цього порогу. Такі превентивні заходи теж правомірні.
Про загальнонаціональний карантин або обмежувальні заходи по всій країні наразі не йдеться ще й тому, епідемічний сезон протікає відносно спокійно. Але локальних заходів у регіонах, найімовірніше, будуть вживати залежно від того, як розвиватиметься ситуація.
Також головний санлікар країни нагадав, що із жовтня розпочався епідемічний сезон захворюваності на грип і COVID-19. Відтоді сумарно на них перехворіло 1,3 млн українців. Це майже на 40% більше, ніж минулого роцу. Тобто в показниках за кількістю людей зараз дійсно хворіють більше. А якщо простежити за динамікою COVID-19, то із жовтня маємо 80 000 випадків. Насправді COVID-19 становить незначну частку від загальної кількості випадків грипу та респіраторних інфекцій — 6%.
Раніше МОЗ оновило форми обліку інфекційних захворювань.
За матеріалом Експертус Медзаклад