Триває робота над новими функціональними можливостями для телемедицини в Україні, про це повідомило МОЗ. У межах електронної системи охорони здоровʼя МОЗ та НСЗУ планують впровадити сервіси телеконсультування, телерадіології та телеметрії.
Цифрові навички у роботі медпрацівника — навчальна програма
Ця ініціатива є відповіддю, зокрема, на гостру потребу в забезпеченні доступу до медичних послуг для людей, які проживають у віддалених від медичної допомоги регіонах, і для тих, хто постраждав від війни, наголосило МОЗ. Пацієнти по всій країні зможуть шукати лікарів, записуватися на прийом онлайн й отримувати консультації із застосуванням безпечного відео- та аудіозв’язку.
Впровадження телерадіології забезпечить збереження діагностичних досліджень, виконаних на радіологічному обладнанні (КТ, МРТ тощо). За потреби лікарі з відповідними правами доступу зможуть переглядати ці дослідження, описувати їх, створювати на їх базі спостереження та призначати лікування пацієнту.
Окрім цього, результати телеметричних даних діагностики зберігатимуться в єдиному захищеному місці — центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). При цьому результати ЕКГ, виміри показників життєдіяльності людини (як-от насиченість киснем крові, спірометрія тощо) та інших таких досліджень не потрібно зберігати вдома чи в лікарні.
Заплановано інтегрувати нові функціональні можливості з наявними модулями ЕСОЗ і розширити можливості не лише у сфері телеконсультування, а й теледіагностики.
Раніше МОЗ утворило Міжвідомчу робочу групу з питань розбудови телемедицини.
За матеріалами МОЗ