Проєкт бюджету на 2025 рік: cкільки коштів держава планує виділити на охорону здоров’я

Уряд прийняв і направив до Верховної Ради України проєкт державного бюджету на 2025 рік.

Джержавний бюджет 2024

Згідно з проєктом державного бюджету на 2025 рік, загальний обсяг видатків на сферу охорони здоров’я становитиме 210,7 млрд грн.

Як знайти актуальну грантову програму

Понад 175 млрд грн із них заплановано витратити на фінансування Програми медичних гарантій. Це дасть можливість надавати безоплатну, доступну та якісну медичну допомогу за ключовими напрямами.

Зокрема, 25,6 млрд грн урядовці заклали на надання первинної медичної допомоги, а 144,6 млрд грн — на спеціалізовану медичну допомогу. Із них 80,2 млрд грн — це стаціонарна спеціалізована медична допомога дорослим та дітям, а 15,6 млрд грн — надання амбулаторних медичних послуг. На екстрену медичну допомогу передбачено 11,4 млрд грн.

Запланований обсяг фінансування програми реімбурсації «Доступні ліки» для відшкодування вартості лікарських засобів і медичних виробів становить 6,9 млрд грн.

Окрім того, держава продовжить фінансувати пілотний проєкт із зубопротезування та зуболікування для військових і ветеранів. На це заплановано виділити майже 750 млн грн. Також уряд передбачив видатки у майже 190 млн грн на забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство) — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, яке гарантуватиме держава.

11,8 млрд грн заплановано виділити на централізовані закупівлі лікарських засобів і медичних виробів. Ідеться, зокрема, про пріоритетне забезпечення лікування онкологічних та серцево-судинних захворювань, вірусних гепатитів, забезпечення медвиробами для проведення ортопедичних, травматологічних та нейрохірургічних оперативних втручань. Уперше заплановано закупити лікарські засоби та медвироби для пацієнтів, що потребують інтенсивної терапії, оскільки це передбачає застосування дороговартісних препаратів і матеріалів, як-от розхідні матеріали для гострого діалізу, естракорпоральної оксигінації, антибіотики тощо.

Майже 160 млн грн держава залучить для заохочення медичних працівників до працевлаштування в заклади охорони здоров’я, зокрема в сільській місцевості. Кошти спрямують на компенсації платежів, пов’язаних із придбанням житла у зв’язку з переїздом на нове місце роботи, а також на забезпечення виплат для випускників медичних вишів, які працюватимуть у селах.

На систему громадського здоровʼя та заходи боротьби з епідеміями попереньо закладено майже 4,4 млрд грн.

Передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в обсязі 1,4 млрд грн, яку спрямують на оплату поточних видатків закладів охорони здоров’я, зокрема закладів служби крові, медико-соціальних експертних комісій, забезпечення дітей, хворих на рідкісні захворювання, продуктами лікувального харчування тощо.

Капітальні видатки на охорону здоров’я будуть передбачені окремо. Видатки на будівництво (відновлення, реконструкцію тощо) та забезпечення медичним обладнанням закладатимуть у межах реалізації публічних інвестиційних проєктів відповідно до переліку, схваленого Стратегічною інвестиційною радою.

За матеріалами КМУ та Експертус Медзаклад

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Енергоефективність медзакладу: як підвищити

Одна з найбільших статей витрат ЗОЗ — витрати на енергоносії. В умовах воєнного стану економія бюджету медустанови особливо актуальна. Як підвищити енергоефективність медзакладу, читайте у статті
5086

Фінансування БПР медичних працівників — 2024

Як держава фінансуватиме безперервний професійний розвиток працівників сфери охорони здоров’я у 2024 році? Чи змінився розмір відшкодування з минулого року, і хто може на нього розраховувати? Читайте про це у статті
2500

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді