Згідно з проєктом державного бюджету на 2025 рік, загальний обсяг видатків на сферу охорони здоров’я становитиме 217 млрд грн.
Як знайти актуальну грантову програму
Понад 175,5 млрд грн із них заплановано витратити на фінансування Програми медичних гарантій. Це на 16,8 млрд грн більше, ніж торік.
Запланований обсяг фінансування програми реімбурсації «Доступні ліки» для відшкодування вартості лікарських засобів і медичних виробів становить 6,6 млрд грн.
Окрім того, держава продовжить фінансувати пілотний проєкт із зубопротезування та зуболікування для військових і ветеранів. На це заплановано виділити майже 750 млн грн. Також уряд передбачив видатки у майже 190 млн грн на забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство) — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, яке гарантуватиме держава.
11,8 млрд грн заплановано виділити на централізовані закупівлі лікарських засобів і медичних виробів. Ідеться, зокрема, про пріоритетне забезпечення лікування онкологічних та серцево-судинних захворювань, вірусних гепатитів, забезпечення медвиробами для проведення ортопедичних, травматологічних та нейрохірургічних оперативних втручань. Уперше заплановано закупити лікарські засоби та медвироби для пацієнтів, що потребують інтенсивної терапії, оскільки це передбачає застосування дороговартісних препаратів і матеріалів, як-от розхідні матеріали для гострого діалізу, естракорпоральної оксигінації, антибіотики тощо.
Майже 160 млн грн держава залучить для заохочення медичних працівників до працевлаштування в заклади охорони здоров’я, зокрема в сільській місцевості. Кошти спрямують на компенсації платежів, пов’язаних із придбанням житла у зв’язку з переїздом на нове місце роботи, а також на забезпечення виплат для випускників медичних вишів, які працюватимуть у селах.
На систему громадського здоровʼя та заходи боротьби з епідеміями попереньо закладено майже 4,4 млрд грн.
Капітальні видатки на охорону здоров’я будуть передбачені окремо. На видатки на будівництво (відновлення, реконструкцію тощо) та забезпечення медичним обладнанням держава закладає 5,6 млрд грн.
Раніше стало відомо, що МОЗ планує відновити атестацію медиків із 1 січня 2025 року.
За матеріалами КМУ та МОЗ